Nejkrásnější místa na Bali, která prostě nemůžete minout – ne všechna lze najít v oficiálních průvodcích

bali

Bali, známé jako Ostrov bohů, je oblíbenou prázdninovou destinací. Nabízí opravdu úžasné pláže, živou kulturu a bujnou tropickou krajinu. A která místa při návštěvě určitě nevynechat?

Ubud – kulturní centrum v centrální části ostrova

Ubud je známé svými tradičními tanečními vystoupeními, řezbářstvím a živou uměleckou scénou. Je obklopeno svěžími rýžovými poli a hustými džunglemi, takže tu rozhodně nejdete místo i pro outdoorové aktivity, jako je trekking a pozorování ptáků.

Seminyak – stylová a luxusní oblast

Seminyak je známá svými módními butiky, módními kavárnami a luxusními restauracemi. Najdete tu také některé z nejznámějších pláží Bali, včetně Petitenget a Double Six Beach, které nabízejí skvělý výhled západ slunce i mnoho možností k surfování.

Canggu – klidné surfařské město

Canggu je oblíbené jak u surfařů, tak u jogínů. Jde o skvělé místo pro ty, kdo hledají relaxační a útulnou atmosféru, se spoustou kaváren, barů a restaurací.

Uluwatu – útesová oblast na jižním cípu ostrova

Oblast Uluwatu je známá svými úžasnými výhledy na oceán a nádhernými místy pro surfování. Najdete tu také slavný chrám Uluwatu, který nabízí úchvatný výhled na Indický oceán.

bali

Foto: Pixabay

Nusa Dua – rekreační oblast na jižním pobřeží Bali

Nusa Dua je známá svými luxusními resorty a odlehlými plážemi. Je to skvělé místo, kde můžete uniknout davům a relaxovat v klidu a v pohodě.

Sanur – tradiční rybářská vesnice na východním pobřeží Bali

Sanur je známá pro své klidné a mělké vody, díky čemuž je oblíbeným místem pro rodiny s malými dětmi. Těšit se můžete i na návštěvu řady místních obchodů, kaváren a restaurací.

Bez ohledu na to, jaký typ dovolené hledáte, Bali má co nabídnout. Ať už si chcete odpočinout na odlehlé pláži, surfovat na nejkrásnějších plážích nebo se ponořit do bohaté kultury ostrova, na Bali určitě najdete perfektní místo pro dovolenou.

Zdroj: https://www.bali-indonesie.cz/dovolena-bali/10xjak/10x-nej-mist-na-bali?gclid=Cj0KCQiA2-2eBhClARIsAGLQ2RnlWXMYT29Zy_rPr1hj1boKKapzSpKv0GO-XRRQ7wj1kI183kQSDNYaAgb_EALw_wcB, https://www.edovolena.cz/magazin/co-navstivit-na-bali?gclid=Cj0KCQiA2-2eBhClARIsAGLQ2RldP_a_YAF700044lr98fz474_mHw1CiICml3n5D98WGnS3aPnqshEaAqc2EALw_wcB

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.