Nejkrásnější pláže Chorvatska: Kde strávit dovolenou u moře

Nejkrásnější pláže Chorvatska: Chorvatsko se díky svým nádherným pobřežím a křišťálově čistou vodou se stalo cílem milovníků pláží z celého světa. Na výběr je nespočet malebných pláží, z nichž každá nabízí své jedinečné kouzlo, a tak může být problém rozhodnout se, kde strávit zaslouženou dovolenou u moře. Ať už hledáte odlehlé zátoky, živé pláže plné zábavy nebo pobřeží vhodné pro rodiny s dětmi, Chorvatsko nabízí vše.

Zlatni rat, Bol, ostrov Brač

Zlatni rat se nachází na ostrově Brač a je jednou z nejznámějších chorvatských pláží. Díky svému charakteristickému tvaru, který se mění podle přílivu a větru, je tato pláž „Zlatý roh“ skutečným přírodním zázrakem. Zlatni Rat je obklopen tyrkysovou vodou a lemován bujnými borovicovými lesy a je ideální pro opalování, koupání a windsurfing.

Pláž Stiniva, ostrov Vis

Stiniva je skrytý klenot, který vám vyrazí dech. Tato odlehlá zátoka, přístupná pouze po úzké skalnaté stezce, je lemována vysokými útesy, které vytvářejí pocit soukromí a klidu. Křišťálově čistá azurová voda je ideální pro šnorchlování a objevování pestrého podmořského života.

Foto: Pixabay

Pláž Dubovica, ostrov Hvar

Hvar je známý svým rušným nočním životem, ale nabízí také kousek ráje v podobě pláže Dubovica. Tato oblázková pláž se nachází v chráněné zátoce a pyšní se křišťálově čistou vodou, která se jemně odráží od břehu. Pláž Dubovica je obklopena vinicemi a olivovými háji a představuje klidné místo pro opalování a koupání.

Pláž Sakarun, Dugi Otok

Sakarunská pláž, která se nachází na ostrově Dugi Otok, je často označována za chorvatský Karibik. Její prachově bílý písek a tyrkysová voda připomínají tropický ráj. Mělká voda je ideální pro rodiny s dětmi a borový les v pozadí poskytuje stín těm, kteří hledají únik od slunce.

Rajska Plaža (Rajská pláž), ostrov Rab

Rajska Plaža, jak už název napovídá, splňuje svou pověst ráje. Tato písečná pláž se táhne v délce více než jednoho kilometru a nabízí dostatek prostoru pro milovníky slunce a plážových aktivit. Díky mělké vodě a mírnému sklonu je oblíbenou volbou pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Punta Rata, Brela

Punta Rata, která byla vyhlášena jednou z nejkrásnějších pláží na světě, je skutečným klenotem Makarské riviéry. Tuto oblázkovou pláž lemují dramatické útesy a bujná středomořská vegetace, které vytvářejí úžasnou kulisu. Pláž je dobře vybavená a nabízí úchvatný výhled na nedalekou skálu Brela.

 

Zdroj: https://www.chorvatsko.cz/cs/10-nejkrasnejsich-plazi-v-chorvatsku/, https://www.slevomat.cz/magazin/2008-nejhezci-plaze-v-chorvatsku, https://skrz.cz/tipy/nejkrasnejsi-plaze-chorvatska, https://www.intercroatia.cz/tipy-nejkrasnejsi-plaze-chorvatska-2, https://www.denik.cz/cestujeme-do-sveta/chorvatsko-nejkrasnejsi-plaze.html

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.