Půjčka na cestování

Chybí vám peníze na letní dovolenou? Poradíme, jak si zodpovědně půjčit

Léto je aktuálně v plném proudu, nicméně přesto mnozí z nás ještě uvažují, že na jeho sklonku, případně na last minute někam vyrazí. Jediné, co jim může jejich snahu zhatit, je nedostatek finančních prostředků. Mnozí lidé si zřejmě ťukají na čelo a říkají si, že lidé, kteří na to nemají, by nikam jezdit neměli. Vždy tomu tak být ale nemusí. Přece se není nutné trestat v létě jenom proto, že ještě aktuálně nedoputovala na váš účet výplata nebo vám nezaplatili fakturu? Podívejme se podrobněji, podle čeho vhodný úvěr vybírat. Konkrétní finanční produkt nakonec i doporučíme.

Výše přeplatku a rychlost poskytnutí v hlavních rolích

Hned na počátku je zapotřebí zjistit aktuální výši přeplatku. Mnohá rychlá půjčka se tváří velmi výhodně, ale často tomu bývá jinak. Optimálně se vyplatí celou situaci spočítat a zjistit si, jak vysoké jsou sazba RPSN, úroky a další poplatky. Často přímo poskytovatel dokáže stanovit pevný poplatek bez ohledu na tyto charakteristiky. Na nezávislých kalkulačkách se dá navíc vše spočítat včetně výše splátek a dalších aspektů. Co se týká rychlosti poskytnutí hotovosti, u nebankovních půjček bývá vysoká, a to klidně i do 24 hodin. Jen nesmí jít na úkor výhodnosti půjčky.

Zjistěte si i zdánlivé detaily

Víte, zdali je zpoplatněno předčasné splacení půjčky? Máte přesně stanovený harmonogram splátek? Co se stane, když nestihnete vrátit splátku do stanoveného termínu? Na tyto a mnohé další otázky je třeba znát předem odpovědi. Poskytovatelé vám je dle nového zákona o spotřebitelských půjčkách, jež vyšel v prosinci loňského roku, dát musejí.

Credit Limit od Ferratum Bank jako výborná alternativa

Víte, že si vlastně na dovolenou ani nemusíte brát půjčku? Stačí využít služby Credit Limit od Ferratum Bank. Jedná se o finanční produkt, který se velmi nápadně podobá klasickému kontokorentu. Peníze využijete jen tehdy, když je budete skutečně potřebovat. Platit úroky samozřejmě začnete až v momentu jejich čerpání. Na účet vám bude převedeno 35 000 korun s tím, že čerpat můžete začít kdykoli. Poplatek z čerpání částky přitom činí pouze 12,5 %. Oproti mikropůjčkám se dostanete na úsporu až ve výši 33 %.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *