Nejlepší letecká společnost roku – Qatar Airways

Letadlo

Vybíráte si, s jakou leteckou společností poletíte na dovolenou či jinam? pro mnohé je nejdůležitějším faktorem cena konkrétní letenky. Pro jiné těmito faktory mohou však být i úroveň služeb a obecná kvalita dopravce. Web Airline Ratings zveřejnil seznam nejlepších aerolinek tohoto roku. Kdo byl na prvním místě? A jaké další společnosti se v žebříčku nacházejí?

Jedno z kritérií: Reakce na pandemii

Jde o žebříček, který byl sestavován dle úrovně a kvality služeb aerolinky. Mezi tyto kritéria patřila například bezpečnost či rozsah palubních služeb. Nově se však v tomto ročníku žebříčku objevilo vysoce aktuální kritérium. Letos totiž rozhodovalo také to, jak daní dopravci zareagovaly na celosvětovou pandemii koronavirového onemocnění covid-19, která nás sužuje již druhým rokem. Právě kvůli pandemii se také vyhlášení vítěze posunulo z tradičního listopadu až na léto 2021. Dle webu šlo také o to, aby hodnotitelé viděli právě reakci na covid. Dále chtěl web vidět, kam se v pandemii letecká doprava posune.

Absolutní vítěz: Qatar Airways

Absolutním vítězem žebříčku se stal dopravce Qatar Airways. Oproti minulému roku se tato aerolinka posunula o osm příček nahoru. Jde o globálního dopravce se sídlem v Dauhá. Nejvíce Qatar Airways bodovaly v inovacích, servisu a odhodlání pokračovat v provozu i v době pandemie. Má také jednu z nejmladších flotil.  Na druhé příčce se umístila společnost Air New Zealand. Tato společnost vyhrála soutěž minulý rok.

Qatar Airways Letadlo

Foto – Pixabay

Žebříček nejlepších společností pro rok 2021

Kompletní žebříček nejlepších leteckých společností pro rok 2021 pak vypadá následovně:

 1. Qatar Airways,
 2. Air New Zealand,
 3. Singapore Airlines,
 4. Qantas,
 5. Emirates,
 6. Cathay Pacific,
 7. Virgin Atlantic,
 8. United Airlines,
 9. EVA Air,
 10. British Airways,
 11. Lufthansa,
 12. ANA,
 13. Finnair,
 14. Japan Air Lines,
 15. KLM,
 16. Hawaiian Airlines,
 17. Alaska Airlines,
 18. Virgin Australia,
 19. Delta Air Lines,
 20. Etihad Airways.

Zdroj: AirlineRatings.com
Náhledové foto: Pixabay