Jídlo za volantem? Mnohem běžnější, než si myslíte

la gomera

Také máte dojem, že moderní doba bezpečnosti na silnici příliš neprospívá? Má to mnoho důvodů, ale jedním z důležitých kamenů, které skvěle zapadají do této mozaiky, je i jedna zdánlivě velmi obyčejná věc.

Ano, je to konzumace jídla za volantem. Problém je samozřejmě v úkonu jako takovém, ovšem ještě více nás dokáže šokovat, kolik lidí si toto potěšení pravidelně dopřává.

Dvě třetiny řidičů připouštějí, že jedí za volantem

Jídlo do ruky je zkrátka a dobře velmi populární. Je to vidět i na nabídne čerpacích stanic. „Lidé si vybírají taková jídla, aby si je mohli sníst kdekoliv a kdykoliv. Očekáváme, že trend jídla s sebou se bude dále prohlubovat, a ocení rychlé zakoupení jídla nejen na dlouhých cestách po dálnicích, ale i ve městech,“ říká Ivo Velíšek, retail offer manager.

Foto: ČTK

Ano, dostupnost jídla, které není třeba ohřívat a na jeho konzumaci vám stačí jedna ruka, je rozhodně lákavá. Zároveň to však také nejspíš znamená, že v okolí čerpací stanic bude o něco méně bezpečno. Ne každý si totiž svou oblíbenou bagetu nebo croissant zkonzumuje ještě na parkovišti, když to přece jednoduše zvládne i během jízdy.

I další faktory nás během jízdy rozptylují

Průzkum, který provedla společnosti MOL Česká republika však přinesl i další velmi zajímavá zjištění. Kupříkladu to, že až polovina řidičů nehledě na pohlaví při řízení ráda komunikuje se svými spolujezdci. Je tu však určitý rozdíl. Starší generace při jízdě v autě častěji poslouchá rádio, naopak mladí si pouštějí vlastní hudbu. Ženy pak chtějí mít klid, takže více než muži pak dovolují svým dětem si hrát různé hry, a to hlavně když s nimi cestují déle. Přiznejte se – neděsí vás to trochu?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Dvě třetiny řidičů připouštějí, že jedí za volantem, ženy by chtěly zdravější nabídku | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.