Nejlepší místa, kam vyrazit při dovolené v Dominikánské republice

Přemýšlíte, kam se vypravit na dovolené v Dominikánské republice? Snad žádná z místních destinací nebude sáhnutím vedle, ale existuje několik míst, kde opravdu musíte zařadit do svého cestovního itineráře. Uvidíte, že rozhodně nebudete litovat a půjde o skvěle užitou dovolenou.

Santo Domingo – hlavní město

Mezi místa, která rozhodně stojí za návštěvu při dovolené v Dominikánské republice, rozhodně patří hlavní město Santo Domingo. Jde o město, jehož historie sahá až do roku 1496. Najdete zde zajímavý hrad Alcázar de Colón, kláštery, ale třeba také univerzitu. Celkově je místní architektura velmi pěkná a mělo by se jednat o povinnou zastávku při návštěvě Dominikánské republiky.

Punta Cana

Mezi velmi oblíbená místa v rámci Dominikánské republiky, rozhodně patří také pláže Punta Cana. A není se čemu divit, protože jde o rozsáhlé komplexy, kde najdete opravdu všechno potřebné pro užití pořádné dovolené se vším všudy. Velká část pobřeží je s poměrně mělkou vodou, takže jde o destinaci vhodnou i pro dovolenou s malými dětmi. Zároveň zda v trochu větší vzdálenost od pobřeží najdete i překrásné lokality pro zábavné potápění a pozorování podmořského života.

Zátoka Samana

Mezi velmi zajímavé lokality patří i zátoka Samana. Sem připlouvají v období zhruba od prosince do března hejna keporkaků. Ti se v místních vodách páří a namlouvají, což může být velmi zajímavou naprosto jedinečnou podívanou, díky které dostane dovolená zcela jiný rozměr.

Foto: Pixabay

Velkolepý vodopád El Limón

Poblíž pobřeží u Dominikánské republiky najdete jeden přírodní skvost. Jde o 50 metrů vysoký vodopád El Limón. Cesta sem bývá zpravidla na koních, což je samo o sobě zážitkem. Připravte se na poměrně náročný terén, ale výsledek rozhodně stojí za to. V horkém počasí se zde můžete i osvěžit přímo v laguně pod vodopádem.

Zdroj: https://www.planetware.com/tourist-attractions/dominican-republic-dom.htm

Náhledové foto: Pixabay