Na Costa del Sol se s lapky a lupiči doslova roztrhl pytel, dnes se můžete po jejich stopách vydat v Marbelle

Marbella je španělské město v Andalusii, a leží přímo v jedné z nejvýznamnějších turistických destinací na pobřeží Costa del Sol. Oblíbila si ji celá řada známých osobností. Bydleli tu (nebo stále ještě bydlí) například:

Pianista Arthur Rubinstein, herec George Clooney, herec Antonio Banderas, Millie Bobby Brown, tenista Novak Djokovič a mnoho dalších. Bohužel však má tohle místo i svou stinnou stránku.

Město, kde si nikdo nebyl jist životem

Přibližně od 60. let minulého století se tu však nežilo právě lehce. Právě tady totiž vzniklo oblíbené hnízdo organizovaného zločinu. Není tajemstvím, že když se Marbella stala oblíbenou turistickou destinací, přivíraly politické špičky oči nad aktivitami některých kriminálních kruhů. Stačilo, když do města investovali nějaký „provozní kapitál.“

Foto: Pixabay

A dodnes se toho příliš nezměnilo. V současnosti tu působí nejméně 113 zločineckých skupin a policie tu každoročně eviduje 2–3krát více hlášení než v jiných španělských městech podobné velikosti.

Ideální poloha pro trestnou činnost

Za tento fakt může také zeměpisná poloha. Poblíž je například Maroko, nebo Algeciras, což je dodnes důležitý přístav pro pašování kokainu. Na druhé straně zálivu pak leží Gibraltar, daňový ráj pro bohaté. A nesmíme zapomenout ani na Málagu, kde panují ideální podmínky pro pěstování marihuany.

Na ulicích tak běžně zní albánština, irština, italštinaitalština, francouzština atd. V terénu je však možné zaznamenat i přítomnost kolumbijských a některých afrických zločineckých gangů. Zlatou linkou pro prostitutky a luxusní společnice je pak spojení do Dubaje. Právě tady jsou totiž známí poměrně benevolentním přístup, během něhož se „příliš neptají.“

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://voxeurop.eu/cs/jak-se-perou-ruble-na-slunecnem-pobrezi/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.