Nejstarší kavárna v Římě stojí za návštěvu

Pokud máte rádi kávu a také rádi cestujete, co takhle tyto své vášně spojit? Dnes si představíme nejstarší kavárnu v Římě, která o své návštěvníky nemá nouze, pokud chcete ochutnat jejich kávu, určitě sem zavítejte!

Na prominentní adrese

Že nejde o ledajakou kavárnu již napoví její adresa. Nachází se totiž na Via Condotti, což je uclie v prominentní části italského hlavního města. Jde o kavárnu Caffe Greco, která je nejstarší takový podnik v Římě. Pokud tipujete stáří okolo sta či sto padesáti let, jste na omylu. Tato kavárna zde totiž funguje od roku 1760, tedy skoro 260 let! Říká se, že každá slavná návštěva v Římě ochutnala zdejší cappuccino nebo espresso. A ani zdaleka nejde o přehánění. Ostatně ani nyní si kavárna nemůže na nedostatek klientely stěžovat.

Charles Dickens nebo Audrey Hepburn

Jak bylo již naznačeno výše, kavárna Caffe Greco, hostila nejednu slavnou návštěvu. Tak například světoznámí Charles Dickens či Audrey Hepburn. Dále také například Elisabeth Taylor. A to nejde zdaleka o úplný výčet. Šálek kávy si sem přišlo vychutnat opravdu mnoho známých lidí. Návštěvám však může být rychle konec. Aktuální zprávy o tomto podniku totiž nejsou pozitivní. V roce 2017 totiž kavárně vypršela nájemní smlouva. Současně se majitel budovy nechal slyšet, že respektuje historický význam podniku, avšak považuje nynější výši nájmu za velmi nízkou.

Z 18 na 120 tisíc!

Nájem by se měl zvednout, dle majitele budovy z 18 tisíc eur na 120 tisíc eur. Tedy z něco okolo 400 tisíc korun na 3 miliony korun měsíčně. To si však kavárna dle všeho nemůže dovolit. Zatím nebylo vystěhování vykonáno a další termín je až v lednu roku 2020. Do té doby chce kavárna situaci vyřešit. Za výší nájemného je poloha kavárny. jak bylo již zmíněno jde o prominentní římskou čtvrť. Navíc je Caffe Greco jen pár kroků od známých Španělských schodů.