Největší aquapark v Evropě najdete v Bavorsku: Připravte se na hodiny zábavy ve vodě

Jen 40 kilometrů od Mnichova leží město Erding, kde se nachází největší aquapark v Evropě. Kdo miluje vodu a dovádění v ní, pak toto místo je pro něho jako dělané. Co všechno je zde pro návštěvníky připraveno?

K vodě na tobogány

Běžné koupaliště bez jakýchkoliv zábavných prvků se může zdát příliš nudné. Alespoň pro toho, kdo se rád ve vodě nejen čvachtá, ale také zažívá úžasné dobrodružství třeba při rychlé jízdě na tobogánu. Moderní člověk je již zhýčkaný nejrůznějšími aquaparky, které jako houby po dešti vyrostly v mnoha městech nejen u nás, ale prakticky všude v Evropě. Ten největší je ve městě Erding v Bavorsku. Má celkovou rozlohu 185 tisíc metrů čtverečních, která nabízí prostor pro příjemně strávený čas u vody.

Skluzavky podle náročnosti

V části aquaparku zvané Galaxy je celkem 27 tobogánů a skluzavek, které jsou řazené podle obtížnosti do 3 kategorií – Rodina, Akce a X-treme. Na skluzavce X-treme Faser je možné během 4 sekund jízdy nabrat rychlost až 70 km/h. Je tedy vhodná opravdu jen pro odvážné nadšence, kteří se nebojí. Na jiných skluzavkách si lze užít mlhu, hromy i blesky i volný pád.

Foto: Wikimedia Commons / Autor Turmi CC BY-SA 4.0 / https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64669449

Termální svět pro každého

V Therme Erding najdou vyžití také rodiny s malými dětmi. K dispozici jsou pro ně bazénová hřiště, solné jeskyně, vířivky i vodopády. Výborné je občerstvení, takže hlady v aquaparku rozhodně nebudete. Zajímavý je i Galaxy Slide World, kde je možné se sklouznout na pneumatice na 160 metrů dlouhé skluzavce, a to s brýlemi pro virtuální realitu. Díky nim se návštěvník ihned přenese do jiného světa, poletí vesmírem, bude se beztížně vznášet nebo zkoumat tropickou džungli.

Therme Erding je ideálním místem na jednodenní výlet. Vstupné na jednu osobu na celý den vychází na 41 euro, přičemž děti do 3 let mají vstup zdarma. A tak jako všude jinde i zde je třeba dodržovat protikoronavirová opatření.

Zdroj info: www.therme-erding.de 

Náhledové foto: Wikimedia Commons / Autor: Therme Erding / https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10906490

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.