Street art festival Město = Galerie se opět přesouvá. Tentokrát zamíří do známého mincovního města

Hledáte zajímavý tip na výlet? Pak byste měli vědět, že unikátní Street art festival Město = Galerie tentokrát zve do veřejného prostoru všechny, kdo budou mít cestu okolo Kutné Hory.

Patříte-li také mezi milovníky street artového umění, nechte si ujít hned několik velkoformátových maleb výtvarníků a další zajímavosti z celého světa.

Akce, která nemá obdoby

Během celého týdne této oblíbené akce budou postupně vznikat muraly. Na jeden z nich se můžete těšit na ulici Družební, kde začal tvořit Fat Heat z Maďarska. Těšit se ale můžete i na umělce jako jako Ondřej Vyhnánek, Keim + Epiks či Lukáš Kladívko.

Foto: Pixabay

A nechybí ani Kurt Gebauer a místní Andrej Németh Endré, kteří si udělali čas i přes svůj nabitý program. V jejich osobě se opět propojují umělci napříč generacemi. Tento rok vznikne také socha od Davida Adamce, a to u Tylova divadla.

Jak to vlastně celé vypadá

Pečlivě vybrané plochy se během tohoto festivalu ve městech proměnily za pomocí žebříků, lešení, vysokozdvižných plošin a stovek barev hlavně ve sprejích, v opravdu netradiční umění. Jde o počin, který dělá veřejná prostranství veselejšími a po všech stránkách zajímavější. Možná se to nezdá, ale zpestřují tak kolemjdoucím život.

Nově vzniklá díla si už přišly prohlédnout stovky lidí a další sem stále proudí. „Město=Galerie je unikátní projekt, který u nás nemá obdoby, a rozhodně stojí za pozornost. Na začátku byla motivace alespoň trošku nevzhledné plochy proměnit v něco pěkného a vznikla z toho akce, na které se setkávají desítky umělců, mají možnost se realizovat na velkých plochách a pobaví se u toho oni i veřejnost,“ říká ředitel a kurátor akce Lukáš Kladívko.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37039

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.