Macocha

Několik slov týkajících se propasti Macocha

Propast Macocha se řadí mezi ústřední lokality celého Moravského krasu. Není se čemu divit, jelikož i díky možnosti projíždějí podzemní řeky Punkvy a prohlídce Punkevních jeskyní se z ní stává mezi propastmi a vůbec přírodními útvary právem jakási celebrita. I proto není od věci říct si několik málo detailů týkajících se návštěvy tohoto krásného ryze přírodního místa. I tak budete mít více informací a třeba vás budou motivovat k návštěvě oblasti Moravského krasu, který je opravdu skvostný.

S plným žaludkem se lépe jde…

V blízkosti Macochy se nachází nejen turistické centrum, ale i nejrůznější restaurace a fast foody. Zajímavou volbou je například restaurace s názvem Útulna u Macochy, která je součástí velké chaty Macocha. Cena ubytování je zde poměrně lidová, jelikož vyjde na nějakých 250 korun za nocleh. Drahé není ani jídlo. Dát si můžete porci některé z místních specialit a vejdete se pohodlně do 00 korun. Jmenovat bychom mohli pokrmy jako řízek hradního pána anebo Absolonův řízek pojmenovaný po slavném vědci a objeviteli jeskynních systému v Moravském krasu.

Vláček vynechejte…

Z parkoviště až přímo k Macoše pendluje turistický vláček. Jeho služeb nevyužívejte, jelikož cca 2 kilometry dlouhá trasa je jednoduše zdolatelná a okolo sebe uvidíte spousty krásných přírodních úkazů. Na WC si můžete zajít i hned před vstupem do samotné Macochy. Průvodci jsou většinou velmi dobře vzdělaní a občas vás pobaví i nějakou tou zajímavou historkou z okolí a vtipem, taže e máte na co těšit.

Atrakce na každém kroku

Určitě nezapomeňte využít i několika zajímavých atrakcí. Klasiku představuje lanová dráha až na vrchol samotné propasti. Romantická projížďka pramicí po řece Punkvě již byla zmiňována. Vynikající jsou i cyklotrasy, které vedou až do samotného Blanska. Vyrazit odtud můžete i do Kateřinských jeskyní, anebo za některými dalšími lokalitami typu Skalního žlebu apod.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *