Námraza

Nešla otevřít popelnice: Zlínsko pod ledem v obrázcích

Noc z neděle na pondělí byla na Zlínsku opravdu zajímavá. Už večerní pohled ven svědčil o tom, že se budou dít věci. Venku pršelo a teploměr ukazoval -2 stupně Celsia. Stačilo stoupnout na dlažbu a člověk měl pocit, že je na ledu. A skutečně byl. Klouzající se děti i dospělí se mohli u domu bavit. Především před začátkem večerního deště byl povrch doslova jako sklo.

Několikacentimetrová vrstva ledu

Nejprve v neděli drobně mlžilo a vytvořila se tenká vrstva ledu. Postupně ale začalo pršet a večer už to byl solidní déšť, který ihned přimrzal. Částečně padal s vodou také sníh. Bylo slyšet, jak šustí, když dopadá na zmrzlou dlažbu. Do toho všeho poměrně silný vítr. Dost velká zima.

Namrzlá schránka

Namrzlá poštovní schránka: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Do aut a popelnic se nebylo možné pořádně dostat

Vrstva ledu byla na mnohých místech opravdu solidní. Otevřít klasicky plastovou popelnici bylo takřka nemožné. Několik úderů z horní strany a ideálně také poklepání z boků pak stačilo. Popeláři měli ráno velmi těžkou šichtu. Auta byla také dokonale zamrzlá. Vždyť ráno už se pohybovala teplota kolem -5 stupňů Celsia.

Namrzlá okna

Namrzlá okna: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Námraza patrná i na oknech

Také okna byla pořádně zamrzlá. Podívat se ven bylo takřka nemožné. Ostatně z našich obrázků je to více než patrné. Do takové poštovní schránky se dostat šlo, nicméně zamrzlá byla pořádně. Podívat se mimo jiné můžete i na naše krátké video, které vše zdokumentovalo.

Námraza na Zlínsku: Zdroj videa YouTube kanál Radka Štěpána

Namrzlá branka: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *