Nevšední zážitky nabídne malebná indiánská vesnička Rosehill na severu Čech. Zvuky tam-tamu rozezní příběh Orlího tance…

indián

Byly mayovky oblíbenými příběhy vašeho dětství? Čestný Old Shatterhand a jeho rudý bratr Vinnetou či líté boje mezi Apači a kmeny Siouxů? Toto vše můžete znovu zažít jako jakési deja vu v obci Růžová na severu Čech v děčínském okrese. Indiánská vesnice Rosehill plní sny dětí i dospělých, co se týká zmapované historie původních obyvatel Severní Ameriky v devatenáctém století.

Přeneste se do světa prérijních indiánů

Indiánská vesnička vás uvítá typickými stavbami, ve kterých přebývali indiáni. Týpí jsou rozeseta po louce a každé ukrývá repliky původních indiánských zbraní i mokasínů, hudebních  nástrojů či oděvů s typickými indiánskými čelenkami. Nad některými kousky věcí denní potřeby si možná budete lámat hlavu, k čemu sloužily. Ale od toho tu jsou fundovaní průvodci, navíc v dobovém oblečení, kteří vám podají naprosto skvělý výklad. Nicméně, pokud byste měli doplňující dotazy, mile rádi vám je zodpoví. Jelikož indiánská historie je jejich velkým koníčkem.

indián-Rosehill
Foto: Taťana Veselá, indiánský průvodce

Pro děti i dospělé jsou připraveny indiánské hry či hod tomahavkem a mnoho dalších zajímavostí

Pokud se pokusíte hodit tomahavkem na cíl, možná zjistíte, že to není až tak snadné. Stejně tak si můžete vyzkoušet, jak vám půjde střelba z luku anebo vykřesat jiskřičku poslední naděje a zapálit oheň. Je to docela fuška! Líbí se vám lapač snů? Pak si ho zde můžete sami vyrobit. K dispozici všem je i velký zavěšený buben tam-tam, na který si může kdokoliv zabubnovat. Jeho tajemné zvuky následně doprovázejí indiánské tance, které jsou divácky velmi oblíbené. Na závěr si děti, ale i dospělí mohou společně s účinkujícími zatančit při Hadím tanci.

orlí tanec
Foto: Taťana Veselá, Orlí tanec

Orlí a Bizoní tanec chytí za srdce…

Jestliže jste propadli kouzlu indiánského života,  pak určitě procítíte scénické tance, a to Orlí tanec, a stejně tak i Bizoní tanec. Další v řadě, divadelní představení, nabídne příběh o prvním setkání indiánů s bledou tváří. Jak to dopadne? Uvidíte sami. Indiánská show slibuje nevšední zážitek! Indiánské tance a komentované prohlídky se konají každou sobotu odpoledne, a to  v prázdninových měsících. 

Rozlučme se slovy HAU KOLA, což v řeči Siouxů znamená ahoj, příteli…

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: rosehill.webnode.cz

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?