Top 10 Řecka: co musíte určitě vidět

Řecko

ŘeckoŘecko je oporou evropské civilizace. Navíc je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Evropě. Co nás na tomto místě nejvíce přitahuje? Především krásné pobřeží s průzračnou vodou, okouzlující stará centra měst, téměř nedotčená příroda, nádherné památky, ale také tradiční řecké sousedské vztahy a chutné gurmánské speciality.

Řecký klášter
Foto: Pixabay

Santorini

Vulkanický ostrov SantoriniSantorini je dílem exploze starobylého ostrova Théra kolem roku 1500 př. n. l. Pohled na bíle zářící domy, které se mísí s modrými jezírky na sopečném podloží, doplňuje nebesky modrá hladina okolního oceánu.

Zakhyntos

Skvělou ilustrací je okouzlující výhled a pobřeží s vodou tak modrou, že vám bude připomínat práci nadaného realistického řemeslníka. Zakynthos je navíc charakteristický želvami Caretta-caretta, které v letních měsících obývají jižní část ostrova a jsou jednou z největších atrakcí pro návštěvníky.

Mykonos

MykonosMykonos je jedním ze světově proslulých řeckých ostrovů, který se vedle zábavy vyznačuje zvláštním, dynamickým a temperamentním charakterem. Každoročně se uchází o přízeň nejlepších ostrovních cílů v evropských žebříčcích.

Kréta

Přestože většina turistů poznává ostrov na západní a východní Krétě, jsou zde čtyři prefektury: Chania, Rethymno, Heraklion a Lassithi. Přední návštěvnická místa na Krétě se nacházejí v blízkosti měst Chania, Heraklion a Elounda a nabízejí četné ubytování a pohodlí. V každém případě vás projížďka po KrétěKrétě zavede na skvělá malá místa a městečka, úžasnou přírodu a panenské pobřeží.

Korfu

Severovýchod ostrova je protkán krásným tvrdým pobřežím a kamennými břehy, které patří k nejkrásnějším na světě. Za zmínku jistě stojí i nádherné úžiny Paleokastritsa nebo vyspělé a velmi sentimentální letovisko Kassiopi s četnými pobřežími, kde budete moci být úplně sami. Jih a sever jsou zajištěny pískovcem a nabízejí ideální podmínky pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo rodiny s dětmi.

Kromě těchto pěti nejnavštěvovanějších míst v Řecku, vám toho může spoustu nabídnout i těchto dalších pět měst: Rhodos, Ithaka, Karpathos, Lefkada a Kefalonie. Každé místo je jedinečné svou krajinou a podmořským světem.

Zdroje info: greeka.com, cestovinky.cz

Náhledové foto: Pixabay