Novobanská štálová oblast a další lákadla regionu Gron

pohroní

Snažíte se naplánovat zajímavý výlet po Slovensku? Pak by vám určitě neměl uniknout Region Gron, na jehož území se nacházejí zajímavosti a památky opravdu všeho druhu. A kam se vydat?

Novobanská štálová oblast je pěkně zajímavým místem

Přírodní zajímavosti tu mají podobu především půvabných vyhlídkových bodů do krajiny. Osadám se tu stále ještě říká pěkně regionálně „štále,“ takže se při doptávání nelekněte. Navíc místní Dudácké tradice byly v roce 2015 zapsány na seznam UNESCO. Takže pokud chcete vyrazit i za hudebním zážitkem, máte možnost. Pohlídejte si termíny akcí s názvem Dudácké fašenake nebo Pod Inovcom.

region gron

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

První losí farma pro všechny

A kam dál? Zamiřte za vyhubeného losem mokřadním ,který se na Slovensko zase vrací. Zveropark leží u obce Revištské Podzámčie. Ale čekají tu na vás i mnohá další zvířata, stejně jako dětské hřiště a další vyžití pro děti. A klidně si tu můžete i zarybařit.

Vyryzte po svých i na kole

Richňavská dolina uvítá i milovníky rychlých kol. Čeká vás množství rozmanitého terénu i mufloní obory. Vynechat nesmíte ani pozůstatky vodní báňské nádrže nebo Dědičnou štolu Josefa II ve Voznici, která vás seznámí se životem horníků. Její délka je opravdu úctyhodná– měří totiž na svou dobu skoro neuvěřitelných 16 kilometrů!

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.