O víkendu ve vyšších polohách nasněží. Na výlety se vyplatí pláštěnka

Sněžení

Už se těšíte n víkend? Aby ne, konečně trocha odpočinku. Mohl by být ale klidně i aktivní. Sněhu už na horách sice není a ve většině středisek už ukončili zimní provoz, nicméně nějaká ta túra by stála za to. Na cestu se pochopitelně vyplatí vzít také dobré počasí. Tento víkend to zřejmě se sluníčkem úplně optimální nebude, nicméně i tak se jistě najde doba, kdy byste mohli vyrazit. Ve vyšších polohách se o víkendu dokonce nejspíše setkáte i s poletujícími sněhovými vločkami. Jaké nás tedy čeká počasí?

Ve znamení nadprůměrných teplot

Nic, na co bychom si letošní zimu a počátek jara již nezvykli. Nejtepleji bude dle meteorologů zítra, tedy v pátek. Teploty se vyšplhají až na velmi příjemných 15 °C. Vyrazit tedy můžete třeba na kolo. O víkendu teploty lehce klesnou, nicméně zůstanou nad hranicí 10 °C. Jinak se teploty v pátek budou pohybovat v rozmezí od 13 do 17 °C. Vítr bude jihozápadní od 2 do 6 m/s.

V sobotu na horách může i nasněžit

Teploty v sobotu budou také vcelku pohodové, a to v rozmezí od 11 do 15 °C. V noci přitom mohou klesnout na 5 až 9 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 m/s. Sněžit by mělo pouze v oblastech položených výše než 1000 metrů nad mořem. Jinde se bude jednat o dešťové přeháňky.

V neděli budou noční teploty nejnižší

Opět bude platit, že srážky nad 1000 metrů nad mořem budou sněhové. V Čechách, a to zejména na západě budou četnější. Co se týká teplot, ty denní se vyšplhají v maximech na 9 až 13 °C. V noci půjde od 6 až 2 °C. Na západě mohou být teploty klidně i lehce pod nulou. Rychlost větru se bude pohybovat od 2 do 6 m/s, postupně bude slábnout. Pokud tedy budete mít čas, ideální je vyrazit někam již v pátek, během ostatních dní počítejte s pláštěnkami.  

Zdroje info Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pocasi-predpoved-cesko-brezen-teplota-jaro-srazky.A240314_060830_domaci_dyn,https://www.meteopress.cz/vikend/#misto=Prague&lat=50.0883&lon=14.4124

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.