Albánie

Objevte přírodní krásy Albánie

Milujete přírodní krásy a chtěli byste navštívit zemi, která není až tak známá a jejíž krásy ještě tolik ostatních lidí neobjevilo? Pokud ano, rozhodně se vydejte do Albánie. Ta byla totiž po dlouhou dobu doslova zapomenutým koutem celé Evropy. Dnes už ale dokáže nabídnout turistům veškerý komfort, který svou kvalitou mnohdy dokonce převáží i ostatní okolní země. Krásné a divoké hory v kombinaci s plážemi a mořskými břehy dokážou nadchnout kdekoho. I proto se v následujících řádcích zaměříme na místa, kam stojí za to vyrazit.

Kraj okolo řeky Valbony

Vysoké štíty albánských Alp se klenou nad překrásným údolím, které protíná řeka Valbona. Ta v současnosti přitahuje nejen milovníky lovu pstruhů, ale i poměrně odvážně kajakáře hledající zde adrenalin. Řeka Valbona vytéká přímo z horského jezera Prokletije, které je položeno skoro na hranicích s Černou Horou. Mezi velmi oblíbené trasy tady patří například přechod horského masivu přes sedlo do vesnice Theth. I když mnohdy nabízíme výhodné last minute do Chorvatska, Albánie učaruje svou jedinečností.

Kouzelný národní park Thethi

Severním směrem od městečka Bogë se nachází jedno z mála míst, o nichž již našinec pravděpodobně slyšel. Jedná se o národní park Thethi. Situován je do pohoří Bjeshket e Namuna, které je také označováno jako Prokleté hory. Mnohdy se mylně uvádí, že je oblast nebezpečná díky krevní mstě a dalším záležitostem. Opak je přitom pravdou. Lidé v Albánii jsou většinou katolící a jsou příjemní. Není zde problém najmout si i zkušené cestovatele, kteří vám pomohou. Jejich cena se pohybuje od 10 do 30 Eur. Třeba levná dovolená v Bulharsku umožňuje také návštěvu mnohých parků, cenově se ale dostanete pravděpodobně výše.

Lurská jezera

Výbornou volbou jsou mimo jiné také Lurská jezera, která se nacházejí v horách střední Albánie. Oproti severní části této země se ale jedná o nepoměrně méně drsnou krajinu. Doporučujeme se vydat na kolech k Lurským jezerům. Odměnou vám budou především krásné výhledy a třeba i návštěva Beratu označovaného za město tisíce oken mající 2 400 let starou historii. Pokud si chcete užít přírodních skvostů, vycestujte na dovolenou do Albánie.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *