Turist

Oblasti pro starší cestovatele

Máte-li již nějaký ten věk, ale stále chcete cestovat na zajímavá místa, dnešní text je pro vás. Podíváme se totiž na místa a destinace, která jsou pro starší cestovatele jako dělané. Pod drobnohledem si totiž řekneme, jaká místa tato skupina cestovatelů preferuje. Pojďme tedy na to!

Francie a Itálie

Z dat mnoha cestovních kanceláří můžeme konstatovat, že mezi oblíbená letoviska pro starší osoby patří tyto dvě země. Francie jim nabízí množství historických památek, ale i prosluněné plže nebo výbornou tamní kuchyni a vinařskou tradici. Navíc jde o destinaci poměrně blízkou. Dojet zde můžete i sami autem. Stálicí v této zemi zůstává Paříž. Pokud se však chcete vyhnout cestovatelskému mainstreamu navštivte Toulouse, Avignon nebo Bordeaux. Itálie je na tom se svými přednostmi podobně. I zde je množství historie na každém kroku. Minulý rok byla nejlepší evropskou destinací vyhlášena oblast Emilia-Romagna. vyhledáváte-li však klasiku, určitě se vám budou líbit Benátky, Florencie nebo Řím.

Francie

Řecko

Obecně platí, že Řecko je hojně turisticky vyhledávané. Nejvíce asi rodinami s dětmi ve středních letech, i starší by však měli o této jihoevropské zemi uvažovat. Oblasti jako je Korfu, Rhodos nebo Zakynthos jsou již proslulé. Ideální jsou tyto destinace pro ty, kteří nepotřebují mnoho aktivit a stačí jim Relax a odpočinek u moře.

Řecko

Vzdálené Kapverdy

Posledním naším typem budou Kapverdské ostrovy. Jde o zemi v Atlantském oceánu a délka cestování sem se dá srovnat například s délkou cestování do Spojených arabských emirátů. I tato země nabízí hlavně odpočinek, krásné moře a pláže. Ani ti, kteří vyhledávají aktivnější dovolené se však nudit nebudou. Můžete totiž vyrazit například na výlet na sopku Pico do Fogo nebo do hlavního města Cidade Velha. To se pyšní první dlážděnou ulicí v Africe.

2 komentáře

  1. Luque Odpovědět

    1) Článek o ničem. Autor se musel snažit zhruba tak osm vteřin.
    2) *posledním naším tipem (autor by si měl ujasnit rozdíl, nebo nikam nic nepsat. Děkujeme)

  2. Tomša Odpovědět

    Ale zase pro někoho dobré tipy, já bych to úplně nezavrhoval… Podrobnosti si už najde každý sám

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *