let2

Nejčastější obtíže při létání a jak se s nimi vypořádat

Cestování do vzdálených zemí se bez letadla obvykle neobejde. A jak se postarat o to, abyste si z několikahodinového letu neodnesli nepříjemné zdravotní následky? Podívejte se na nejběžnější obtíže, s nimiž se můžete setkat při létání a tipy, jak si s nimi poradit!

Jak na oteklé nohy

Cestování letadlem nás nutí zůstat po dlouhou dobu na jednom místě. Když odpočíváme, krev se hromadí v dolních končetinách, což se obvykle projevuje ve formě oteklých kotníků. I vaše kolena mohou být napjatá a oteklá. A jak tedy tento problém vyřešit? Ještě před odletem vypijte hodně vody, což vás donutí se brzy vyprázdnit, čím se sníží objem zadržovaných tekutin. Jednou za hodinu se projděte po palubě a je-li to možné, snažte se držet nohy nahoře. Rovněž nenoste těsné kalhoty, místo toho volte volné a pohodlné oblečení a obuv.

Vysušená kůže a spol.

Vzduch v letadle je velmi suchý, což má špatný vliv na naši pokožku. Pokud ji chcete udržet fit, nezapomeňte na hydrataci. Přibalte si s sebou dobrý krém s UV filtrem – sluneční paprsky totiž pronikají do letadla skrz okna s vysokou intenzitou. Vyplatí se natřít si nejenom obličej, ale i ruce.

Jak předcházet nemocem

Při cestování letadlem se zvyšuje riziko nachlazení až stokrát! Vlhkost vzduchu je minimální, což umožňuje patogenům rychlejší a efektivnější šíření. Vezměte si hlavně teplé oblečení, ne vždy jsou totiž deky dostatečně dlouhé nebo teplé. Nehrajte si na hrdinu a před cestou se zásobte vitamíny. To vám pomůže nebezpečné okamžiky překonat. Bylo by škoda onemocnět hned po příletu na dovolenou, nemyslíte?

Zalehnutí uší

S přibývající výškou se tlak v kabině dramaticky zvyšuje, což se obvykle pojí se značným nepohodlím v uších. Někdy je bolest velmi silná a může přetrvávat po dlouhou dobu. Připravte si k ruce vodu, hojně polykejte a případně se nebojte dlaněmi uši stlačit a pak rychle povolit.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *