Singapur – praktické informace

Singapur

Singapur je malá země, na krátkou dobu ve své historii byl dokonce sjednocen s Malajsií, ale v roce 1965 došlo opět k vytvoření nezávislého státu. Jeho historie není dlouhá. Sahá jen do roku 1819, kdy byl ostrov pronajat Velké Británii, jež zde založila obchodní stanici. Do této doby bylo na ostrově jen několik rybářských vesnic.

Dnes dominují místní krajině skleněné a ocelové mrakodrapy a samotné město je čisté a bezpečné. A na co si dát pozor, pokud chcete jeho krásy vidět na vlastní oči?

Kdy se vydat v Singapuru

Klima na ostrově je horké a vlhké po celý rok. Ovšem období opravdových dešťů trvá od listopadu do března, kdy fouká monzun ze severovýchodu. To však neznamená, že zde prší neustále. Vezmete-li si deštník nebo pláštěnku, můžete Singapur navštívit po celý rok.

Singapur

Vstupní formality a další náležitosti

Do Singapuru vízum nepotřebujete, pokud neplánujete pobyt delší než devadesát dní, ale musíte si pohlídat, aby váš pas platil nejméně šest měsíců. Teoretickým požadavkem při vstupu do země je také platná zpětná letenka nebo letenka na odlet jinam, to však v praxi téměř kontrolováno není.

Naopak doporučujeme podívat se na to, co si s sebou (ne)můžete přibalit. Pokud jde o alkohol, můžete s sebou přivézt tři litry. Ale nesmíte přinést žádné cigarety, dokonce ani ty elektronické nebo jiné nikotinové výrobky včetně žvýkaček. Je také zakázáno dovážet žvýkačky, zapalovače ve tvaru zbraně, pornografické materiály nebo padělky elektroniky či oblečení. Kontroly probíhají náhodně, ale probíhají.

Singapur

Kde se ubytovat v Singapuru

V Singapuru není nedostatek hotelů, ale jsou opravdu drahé! Musíte počítat s náklady nejméně 25 Singapurských dolarů za postel v noclehárně. Navíc kvalita těchto ubytovacích zařízení není obvykle nejlepší a musíte si připlácet i za jakékoliv další poskytnuté služby (například přístup k internetu).

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.