01_beach

Od příspěvku na ubytování po slunečníky zdarma: Jak země lákají turisty

Koronavirová pandemie zanechala cestovní ruch prakticky v troskách. Země spoléhající na turisty jakožto svůj hlavní zdroj příjmů patří k těm nejvíce zasaženým a toužebně očekávají návrat k normálu. Je ale jasné, že ten bude přinejlepším velmi pomalý. Nelze očekávat, že onemocnění v nejbližší době zmizí, navíc i v oblastech, kde je v současné době alespoň dočasně na ústupu, má mnoho lidí z cestování strach, nemluvě o jejich častých ekonomických potížích. Mnoho zemí, regionů, anebo přímo hotelů se proto snaží návštěvníky nalákat prostřednictvím nejrůznějších slev, výhod a dalších akcí.

Nejen v Cancunu to myslí vážně

Jeden z nejzajímavějších programů představilo oblíbené mexické letovisko Cancun. Propagační kampaň nese název „Come to Cancun 2×1“ a spočívá v tom, že za každé dvě zaplacené noci v místních hotelích dostane turista dvě noci grátis a k tomu ještě refundaci letenky pro jeho doprovod.

Podobnou cestou se vydal i luxusní hotel Cape Fahn na thajském ostrově Ko Samui, který návštěvníkům nabízí klasickou „Buy one, get one“ akci. Majitel jednoho lasvegaského kasina zase nabídl turistům tisícovku letenek do Las Vegas, aby podpořil znovuobnovení turistického ruchu v USA.

Své akce mají ale i evropské země. Bulharsko např. zrušilo poplatky za slunečníky a plážová lehátka. Švýcarská Ženeva nabízí výhodné balíčky zahrnující ubytování a vstup na některé památky a další lákadla ve městě i v okolí se 65 % slevou.

02_beach

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nebojte se, že se nakazíte

Další skupina zemí sází na to, že mnoho turistů necestuje především proto, že mají obavy z toho, co budou dělat pokud v dané destinaci onemocní. Velkoryse se k tomuto problému postavil Uzbekistán, který cestovatelů, kteří v zemi onemocní vyplatí refundaci ve výši 3 tisíc dolarů. Na Kypru zase garantují pokrytí nákladů za ubytování, stravu i  medikaci pozitivně testovaných turistů.

Uvidíme tedy, do jaké míry podobné akce pomohou opětovně nastartovat těžce zasažený cestovní ruch.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

1 komentář

  1. Irena z Ostravy Odpovědět

    Momentálně jsme na dovolené v Primorsku.Vše jak má být, čisto, moře nádherné, Bulhaři jsou milí a na nás připraveni. Roušky jen v potravinách. Jídlo výborné, jsme spokojení. Doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *