Barcelona

Opět na návštěvě v Barceloně

Město Barcelona si určitě zaslouží více než jeden článek, protože toho, co se dá v této metropoli navštívit je spousta.  V tomto článku se však na Barcelonu podíváme tak trochu z jiné perspektivy než jen tradičních historických památek a míst.

Barcelona z výšky nebo od moře?

Pokud máte raději přírodu než objevování historických památek i tady v Barceloně si přijdete na své. Třeba z nejvyššího bodu města z vršku Tibidabo se vám naskytnou krásné panoramatické výhledy. Na vrcholku Montjuïc, který se nachází blíže centru města, vás čeká kromě výhledu na město i botanická zahrada, skanzen, hrad nebo muzea. Opomenout se samozřejmě nedá ani to, že je Barcelona přímořským městem, které omývá Středozemní moře.  Na barcelonských plážích si můžete dopřát zasloužený odpočinek nebo objevovat podmořský svět v barcelonském akváriu. Večer pak zajít na skleničku při západu slunce.

Barcelona

Barcelona po setmění

Ani po setmění Barcelona neutichá a zůstává stále živá. Jestliže jste milovníci nočního života, máte se tady na co těšit. Jakmile se setmí, Barcelona ožívá, plní se kluby, bary a všichni tančí v rytmu flamenca a disca. V posledních letech se Barcelona stala také rájem gurmánů. Najdete tady tak více než dvě desítky restaurací s michelinskou hvězdou. Příjemných hospůdek, tapas barů nebo taveren, které sice michelinskou hvězdu nemají, ale na katalánských specialitách si tady taky určitě pochutnáte, jsou na každém rohu.

Něco pro sportovní nadšence

Barecelona je kromě všech nádherných památek, typické katalánské kuchyně známá i fotbalem, který by byla škoda, ve spojitosti s touto metropolí, nevzpomenout. Ono, totiž zážitku, odehrávající se na obrovském fotbalovém stadionu Camp Nou, se jen tak něco nevyrovná. Pokud se vám ovšem nepodaří dostat na některý ze zápasů, nemusíte zoufat. Stadion Camp Nou nabízí v rámci prohlídky Camp Nou Experience možnost podívat se do prostor stadionu, včetně šaten i hřiště.

Barcelona

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *