Opilé turistice na Baleárech odzvonilo

Baleárské ostrovy patří v rámci Španělska k těm nejvyhledávanějším turistickým destinacím a nutno podotknout, že návštěvníci se na tomto krásném místě ne vždy chovali podle etikety. Tamní vláda proto v posledních měsících schválila omezení konzumace alkoholu, které se týká především ostrovů Mallorca a Ibiza. Ty jsou totiž všeobecně považovány za ráj milovníků alkoholu. Bude mít rozhodnutí dopady na návštěvnost?

Omezení platí pouze pro tři nejvíce postižené zóny

Oblast Playa, letovisko Magaluf a město Sant Antoni si v tomto roce musejí zvykat na nově zavedená pravidla, která se týkají omezení konzumace alkoholu. Prodejcům je například zakázáno lákat turisty za pomocí reklamních transparentů slibujících zlevněné alkoholické nápoje formou „dvě za cenu jednoho“ nebo „happy hours“. Alkohol se dále nesmí prodávat během nočního klidu mezi půl desátou večerní a osmou hodinou ranní.

Ani špičkové restaurace ve zmíněných lokalitách nebyly z omezujícího dekretu vyjmuty. K obědům a večeřím smějí servírovat maximálně tři alkoholické nápoje na jednu osobu a pokud se rozhodnou jednat v rozporu s tímto usnesením, čekají a ně tučné pokuty.

Důvody k tomuto radikálnímu kroku jsou naprosto jednoznačné. Turisté totiž v kritických oblastech ostrovů Mallorca a Ibiza dělali v nočních hodinách nezměrný hluk a dokonce také ničily majetek tamních obyvatel. Viníky se šlo jen těžko dohledat. Vláda Baleárských ostrovů hodlá cizince naučit slušnému chování za každou cenu a zároveň jim vštípit, že ani daleko od domova nesmějí ztrácet zábrany.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Balconing je zakázaný celoplošně

Omezení konzumace a prodeje alkoholu se sice týká pouze tří kritických lokalit, balconing je ovšem zakázán na území celých Baleárských ostrovů. Co si pod tímto pojmem vlastně představit? Jedná se o nerozumné jednání podnapilých turistů, kteří přelézají z jednoho hotelové balkonu na druhý a následně skáčou do bazénů.

Pokud se jim nyní prokáže vina, zaplatí tučnou pokutu v rozmezí od 150 000 až 1 500 000 korun. Pobyt jim bude zároveň okamžitě ukončen bez nároku na vrácení peněz.To si pak člověk dobře rozmyslí, jak se v pohrouženém stavu chovat, nemyslíte?

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com