Ostrov Fuerteventura: Čím tolik láká?

Fuerteventura

Fuerteventura neboli ,, silný vítr‘‘ či ,, štěstí‘‘ je ostrov lákající turisty zejména kvůli plážím a písku. Po celý rok sem přijíždí spoustu turistů a to, i přes to, že ostrov nenabízí žádná nákupní centra, zábavní parky a dokonce ani významné památky.

Stabilní počasí po většinu roku

Ostrov Fuerteventura je součástí Kanárských ostrovů. Obecně Kanáry nabízí stabilní počasí, i když malé rozdíly mezi ostrovy přece jen jsou. Fuerteventura společně s ostrovem Lanzarote leží na východě a je tady proto největší teplo a sucho, oproti západně situovaným ostrovům.  Od jara do podzimu se tu teplota pohybuje nad 20 °C.  Teplota vody je už proměnlivější a na jaře má jen 18°C, v létě však už příjemných 23 °C.

Fuerteventura

Nejkrásnější pláže

Pláže na zdejším ostrově patří k těm nejkrásnějším na Kanaráských ostrovech. Pobřeží se rozprostírá na 300 kilometrech a zhruba polovina z toho jsou pláže s bílým, zlatavým či sopečným hnědým pískem. Výjimkou tady rozhodně není to, že během procházky po pláži nikoho nepotkáte. Někdy můžete ujít i 10 kilometrů a nepotkáte žádnou překážku, protože stále budete na jedné pláži. Velmi zajímavým úkazem přírody jsou přílivy a odlivy, které tvoří malé, ale kouzelné laguny, ve kterých se můžete brouzdat. Jelikož ostrov vznikl sopečnou činností nepřekypuje vegetací, především ve vnitrozemí, ale v zahradách turistických resortů nebo v některém z národních parků si budete naopak připadat jako v ráji.

Fuerteventura

Zábava

Na první pohled by se mohlo zdát, že dny na ostrově Fuerteventura budou líně plynout, opak je však pravdou.  Fuerteventura je rájem pro všechny. Zdejší povětrnostní podmínky totiž přejí surfingu, kitesurfingu nebo windsurfingu.  Ani jedno z toho neumíte? Nevadí, místní půjčovny vám poskytnou nejen vybavení, ale i instruktora.  Další zábavou může být potápění, rybolov a v neposlední řadě objevování ostrova ať už po svých, autem nebo autobusovou dopravou.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.