Kam ještě na dovolenou s dětmi? Do Itálie! (I. díl)

Itálie

Konec prázdnin se kvapem blíží a vy jste ještě nevyrazili s dětmi na dovolenou?  Skvělou volbou na rodinnou dovolenou u moře je Itálie. Velkou výhodou je totiž krátká dojezdová vzdálenost, písčité pláže a spoustu možností bohaté zábavy. Nejvíce jsou oblíbená letoviska severního Jadranu a tři z nich si v dnešním článku představíme.

Lido di Jesolo

Italskému letovisku Lido di Jesolo se také někdy říká ‘‘italské Miami‘‘. Letovisko se může pochlubit patnáctikilometrovou pláží, která má navíc pozvolná vstup do moře, takže pro malé děti ideální.  Podél letoviska pak vede dlouhá promenáda s restauracemi, kavárnami a obchody.  Ve večerních hodinách se potom celá promenáda mění v rušné korzo. Oblíbený rodinami je také aqvapark Aqualandia, který největším aqvaparkem v Itálii a je vystavěn do podoby karibského ostrova. Děti určitě ocení i návštěvu Lunaparku, akvária Sea Life nebo výlet na pirátské lodi.

Lignano

Dovolená Lignano to jsou nekonečné písčité pláže, dětská hřiště, aquapak, lunapark a další atrakce, které ocení především děti.  Rodiče zase ocení velký výběr z ubytování a skvělé zázemí na pláži.  Vybrat si můžete podle toho, zda preferujete spíše ruch v Lignano Sabbiadoro nebo raději zvolíte klidnou a zelenou část Pineta a Rviera. Narazíte tady dokonce na půjčovny jízdních kol a k tomu 40 kilometrů nenáročných cyklostezek, což by byla škoda nevyužít a neudělat si příjemnou vyjížďku na kole.

Lignano

Lago di Garda a dovolená u jezera?

Nemusíte však volit jen typická letoviska u moře, skvělá je dovolená u jezera, třeba u Lago di Garda a především jižní část je ideální pro děti na koupání.  Okolní zelená příroda a malebná městečka pohodovou atmosféru dovolené ještě dokreslí. U jezera se nachází i Gardaland, jeden z největších zábavních parků v Evropě a blízko něj Canevaworld, což je aqvapark spojený se světem filmu Movieland.  Na půli cesty mezi jezerem a Veronou je pak Safari park Parco Natura Viva, který je pro děti velkým zážitkem.

Lago di Garda

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.