is1

Jak na levné cestování po Islandu? Máme pár tipů

Láká vás malebná islandská krajina, aktivní sopky, malebné fjordy nebo třeba červených písek na plážích? Island toho má pro zvídavé cestovatele připraveno mnohé, bohužel má však také pověst poměrně drahé destinace. Jak to tedy udělat, aby na cestu sem nepadly všechny vaše úspory?

Sesbírali jsme tipy od zkušených cestovatelů a pomůžeme vám naplánovat vaši cestu jen s minimálními náklady.

Jak cestovat po Islandu?

Jen málokdo sem jede na otočku. Takže pokud nechcete cestovat pěšky, budete si muset na místě pohlídat autobusové řády nebo si pronajmout auto. Každý z těchto způsobů má své klady a zápory. Je dobré vědět, že autobusové meziměstské cesty se vyznačují velmi zajímavým platebním systémem. Musíte si koupit tolik jízdenek, kolik odpovídá vzdálenosti, do níž chcete cestovat. Není tak výjimkou třeba i dvacet kusů na jednu jedinou cestu.

Cestujete-li tedy dál, zvažte, zda si za stejnou cenu nebudete moci půjčit auto. I když má tento způsob zdolávání kilometrů značně negativní pověst, na Islandu je kupodivu poměrně levný, zvlášť vsadíte-li na starší vozidla. Doporučujeme zapátrat na carrenter.is.

Jak na ubytování

Kempování je na tomto ostrově rozhodně nejlevnější variantou. Můžete se také pokusit o přespání ve volné přírodě, ovšem pozor na soukromé pozemky a dostatečné zajištění stanů před větrem. Mnohem lepší je pořízení tzv. Karta Camping. Platí 28 dní a během této doby se můžete ubytovat v jakémkoliv z podporovaných kempů na Islandu viz campingcard.is. Existuje tu také široká síť hostelů na hostel.is.

Kam na nákupy?

Pokud vážně příliš financí nazbyt nemáte, nezapomeňte si s sebou zabalit pár základních potravin, jako jsou suchary, konzervy apod. Na nákup pak vyrazte do obchodních řetězců Bonus nebo Kronan. Jejich ceny jsou sice o něco málo vyšší než u nás, na Islandu jde však o zdaleka nejlevnější místa pro nákup nezbytných potravin.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *