Králický Sněžník

Králický Sněžník z Dolní Moravy: Odměnou za stoupání vám budou nádherné výhledy

Vyrazit do okolí kralického Sněžníku určitě stojí za to. Zdolání nejvyššího vrcholu stejnojmenného pohoří není zrovna jednoduchou záležitostí, protože na vrchol budete muset absolvovat solidní procházku. Za krásného počasí jde o skvělou turistiku se vším všudy. My se v následujících řádcích zaměříme na trasu vedoucí z Dolní Moravy. Než k ní přejdeme, samozřejmě nezůstaneme dlužni ani pár slov k samotné dolní Moravě a Králickému Sněžníku.

Menší obec se spoustou atraktivních míst

Dolní Morava představuje poměrně malou obec nacházející se v Pardubickém kraji přesně pod vrcholem Králického Sněžníku. Slouží tedy jako optimální výchozí bod pro nejrůznější výlety. V současné době samotné Dolní Moravě dominuje známý lyžařský resort. Na první pohled také zhlédnete stezku v oblacích, jež vám nabídne skvělé výhledy. Milujete jízdu na horských kolech? V Dolní Moravě najdete naprosto skvělé trasy, jež vás budou neskutečně bavit.

Králický Sněžník

Unikátní vrchol Králického Sněžníku

S majestátní výškou 1424 metrů představuje Kralický Sněžník třetí nejvyšší vrchol v celé České republice. Nachází se na samotné hranici s Polskem. Samotný název Sněžník je odvozen od velkého množství sněhu, který tady zůstává až do května. Pohoří je charakteristické i tím, že těsně pod vrcholem se nachází pramen řeky Moravy. Pod vrcholem je také situován trojmezní kámen, tedy nejvyšší bod hranice Čech a Moravy.

Králický Sněžník

Z Dolní Moravy až na vrchol

Na vrchol Králického Sněžníku se lze z Dolní Moravy dostat za nějakých 5 až 7 hodin. Délka trasy činí 18 km. Začnete odpočinkovou trasou, jež kopíruje naučnou stezku Králický Sněžník. Po zdolání cca 4,5 km dorazíte až k rozcestníku Pod Vilemínkou a poté značně strmější stoupání. Po cestě se osvěžíte u pramene Franciska a půjdete i kolem chaty horské služby. Nakonec se dostanete k sošce slůněte, jakéhosi symbolu výstupu na Králický Sněžník. Podíváte se na pramen Moravy a dále dolů z vrcholu hory.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *