Vídeň

Vídeň: Tradiční i méně známé památky

Vídeň, elegantní rakouská metropole, která má co nabídnout v každém ročním období.  Můžete se procházet podél řeky Dunaj, svézt se kočárem taženým bělouši, objevovat tajná zákoutí nebo se vydat na nákupy a posedět ve stylové kavárně se zákuskem v ruce.

Po Strudlhofských schodech a dalších památkách

Strudlhofské schody jsou ukázkou vídeňské secese, které můžete lehce minout, ale byla by to škoda. Památkách je to sice méně známá a možná že ji v průvodcích ani neobjevíte, ale stojí za to. Schody se nachází nedaleko Lichnštejnského parku. Večer je terasovité schodiště ještě osvícené retro lampami, takže romantika zaručena. Naopak známým a také hlavním orientačním bodem ve Vídni je katedrála sv. Štěpána, které základní kámen položil už v roce 1359 Rudolf IV. Habsburský, čili zeť Karla IV. Věž katedrály měří 137 metrů a na její vrchol můžete vystoupat po úzkém schodišti. Stejně tak nemůžete minout hradní komplex Hofburg i pokladnicí a korunovačními klenoty.  Prohlédnout si celý areál asi nestihnete, proto si budete muset vybrat jeden z okruhů.

Vídeň

Poznání Vídně z kočáru

Daleko pohlednějším a také romantičtějším způsobem, jak Vídeň poznat je z kočáru taženým bělouši. Stanoviště s fikary začíná např. na náměstí Stephansplatz, Petersplatz, před divadlem Burgtheater nebo v parku Volksgarten a na dalších místech.  Můžete zvolit malou nebo velkou okružní jízdu městem a to do 80 eur za jízdu.  K poznání města patří také ochutnávka zdejší kuchyně. Ten typický řízek přes celý talíř najdete třeba v restauraci Plachuttas Gasthaus či Plachutta Hietzing, kousek od zámku Schönbrunn. Vídeňskou kávu si pak dejte v jedné z legendárních kaváren jako je např. Café Landtmann, Café Central nebo Café Hawelka.

Vídeň

Trocha odpočinku v parku

A až si budete chtít po objevování města trochu odpočinout, zavítejte do parku Volksgarten a udělejte si klidně i piknik na dece nebo jen tak pohodlí v jednom z mnoha křesílek na každé kroku parku.  Vedle parku se nachází pak ještě další park a to zámecký park Burggarten i se sochou Wolfganga Amadea Mozarta. Fotka u této sochy je povinností každého návštěvníka Vídně!

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *