Ostrov koření má pro turisty nachystánu celou řadu překvapení

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou? Toužíte po teple i po místě, kde se můžete slunit na bělostných písčitých plážích zaplavat si v tyrkysově modré vodě, plné bohaté života? Pak si letos za svůj cíl vyberte Zanzibar

Má toho totiž pro návštěvníky nachystáno opravdu hodně. Nabídne zajímavou historii, farmy plné koření, nevšední zvířata a mnoho dalšího. Pojďte se spolu s námi podívat na to, co na tomhle ostrově určitě neminout.

Koření, kam se podíváš

Pokud si myslíte, že vás jako první budeme lákat na pláže a odpočinek, pak se mýlíte. Pokud sázíte opravdu na jedinečné zážitky, pak byste jako první měli navštívit některou z místních farem s kořením. Rozhodně půjde o zážitek, který bude stát za to. V minulosti byl Zanzibar proslulý pěstováváním hřebíčku, ale dnes je nabízená planeta koření mnohem pestřejší. A najdete tu i různé druhy nevšedního exotického ovoce.

Zanzibar

Foto: Pixabay

A mezi touhle „spice tour“ nejspíš narazíte i na zástupce fauny, kteří ve zdejších končinách žijí. Možná půjde o jednu ze zhruba stovky želv sloních, které jsou skutečnou raritou. Ale větší štěstí asi budete mít i opičkami guerézami červenými. Ty žijí pouze na Zanzibaru a turistům ochotně a rády pózují.

Stone Town nabídne zajímavý pohled do historie

V 19. otelení byl Zanzibar doslova centrem místního obchodu, takže potřebovali nějaké to důstojné centrum, kde by se všichni ti obchodní mohli scházet a ubytovávat. A právě proto vzniklo Stone Town – město z korálů (kterých je tedy v okolí opravdu všude dost), vlastně tedy spíže z korálového kamene.

Zaujme vás svými křivolakými uličkami z nichž vyzařuje romantika, ale nabídne k prohlídce i několik mešit, katedrálu nebo třeba pevnost. Milovník historie si tu zkrátka přijde na své. A minout byste neměli ani vyhlášené tržiště, na kterém vždycky pořídíte ty nejlepší suvenýry.

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.