Papilonia Motýlí dům Ostrava – za exotikou už nemusíte daleko, máte ji hned za rohem

Papilonia Motýlí dům Ostrava – za exotikou už nemusíte daleko, máte ji hned za rohem. V centru Ostravy, mezi rušnými ulicemi, se ukrývá jedinečný koutek krásy přírody – motýlí dům Papilonia, která láká návštěvníky do svého podivuhodného světa plného barev, vůní a života. Motýlí dům v Ostravě se rozprostírá na ploše 200 m2 a je tak největší stálou výstavu motýlů v České republice.

Exotická oáza

Papilonia není obyčejnou atrakcí, ale skutečným domovem pro stovky druhů motýlů z celého světa. Ve svých skleněných stěnách ukrývá tropické klima a rozmanité prostředí, které vytváří ideální podmínky pro chov a rozlet motýlího království.

Foto: Pixabay

Zážitek pro smysly

Dům oslovuje nejen zrak, ale i ostatní smysly návštěvníků. Zvuky ptáků, šumění vodních pramenů a vůně tropického lesa vytvářejí atmosféru, která přenáší všechny přítomné do dalekých exotických koutů světa. Při troše štěstí lze na vlastní oko vidět zrození motýla. Jelikož jsou motýli v prostředí bez přirozeného nepřítele, tak se nebojí ani lidí a často tak na návštěvníky sedají.

Edukace

Motýlí dům není jen o zábavě, ale také o vzdělávání. Papilonia nabízí edukační programy pro školy i veřejnost, které pomáhají šířit povědomí o biodiverzitě, ochraně přírody a významu motýlů v ekosystému. Součástí expozice je i jezírko a líheň motýlů.

Svět motýlího dění

Pro všechny, kdo touží po úniku z každodenního shonu a objevování krásy a exotické přírody, je Papilonia ideální útočištěm. Motýlí dům v Ostravě je nejen zábavným a dobrodružným místem, ale také symbolem naděje a inspirace pro ochranu přírody a biodiverzity.

Zdroj: https://papilonia.cz/cs/kde-navstivit?papilonia=92497, https://www.ostravainfo.cz/cz/objevuj-ostravu/muzea-a-atrakce/9447-papilonia-motyli-dum-ostrava.html, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/papilonia-ostrava, https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-v-ostrave-maji-novou-atrakci-nejvetsi-motyli-dum-v-cesku-navstevniky-ochutnava-tisicovka-exotickych-motylu-40461741

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.