buk1

Park Herastrau a další zajímavosti Bukurešti

Chystáte se do Bukurešti na víkend? Proč ne. Pak se vám ale určitě bude hodit seznam těch největších zajímavostí a nevšedních míst, které může tahle Rumunská metropole nabídnout. Navštívíme svěží park Herastrau, působivé Náměstí Revoluce i čtvrt Lipscani, ze které dodnes dýchá pořádná porce historie.

Park Herastrau hostí i pomník Michaela Jacksona

Jde o největší park v Bukurešti o rozloze 187 hektarů, založený v roce 1936 na ploše vysušených mokřadů (74 ha parku dodnes tvoří jezera). Je rozdělen na dvě části. Jednou z nich je Muzeum vesnice – největší skanzen v Rumunsku, druhou část parku tvoří rekreační oblast. Právě tady je k vidění třeba i pomník Michaela Jacksona, postavený na památku jeho koncertu v Bukurešti v roce 1992.

Náměstí Revoluce

Právě tady pochopíte, proč se Bukurešti někdy říká „Paříž východu“.Toto místo v jejím centru si rozhodně nesmíte nechat ujít. Najdete tu působivou kombinací různých stylů architektury. Zajímavá je například budova bývalého Ústředního výboru Rumunské komunistické strany, vystavěná ve stylu socialistického realismu. Přímo proti ní pak stojí nádherný pravoslavný kostel Kretzulescu, postavený v roce 1722. A nemůžeme samozřejmě nezmínit královský palác, monumentální stavbu z roku 1815, v němž se dnes nachází Muzeum výtvarného umění.

Čtvrt Lipscani s nádechem středověku

Chcete poznat starou Bukurešť se vším všudy, pak určitě zamiřte do čtvrti Lipscani. Dříve právě tady tepalo obchodní srdce celé země a domy patřily výhradně nejbohatším obyvatelům, což je na nich dodnes znát. Nesmíte minout zejména starý královský dvůr, jež zde vyrostl již ve 14. století a nedaleký kostel Biserica Curtii Vechi, v němž se dřív odehrávaly korunovace rumunských králů. Hledáte-li ideální místo na procházky, tady si to určitě užijete.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *