Dovolená v Peru

Peruánská Lima a park přístupný pouze po setmění – neuhodnete proč

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý, kdo miluje Peru, se výletu do jeho hlavního města nejspíše nevyhne: Lima tvoří ideální základnu pro doplnění zásob i cesty po okolí. A čtvrť Miraflores je pro turisty přímo uzpůsobená.

Snadno tu najdete ubytování i nějakou tu kavárnu nebo bar. Obědová menu bývají levnější než u nás a v nabídce je i několik supermarketů (doporučujeme Wong se širokým výběrem pečiva a vážných salátů).

Kam v Limě vyrazit? Některé možnosti překvapí

Na skok od Miraflores najdete také velké obchodní centrum. Stojí přímo u pláže, takže je odtud nádherný výhled přímo na moře – to pokud právě nemilujete všemožné nákupy (navíc ceny jsou tu o něco vyšší než obvykle). Veřejný internet je však zdarma.

Taxi z ulice si v noci neberte

Pokud milujete street art, bude pro vás perfektní čtvrť Baranco – skutečný ráj hipsterů. Vyznačuje se množstvím lokálních podniků a malých barů. Jen po setmění tu nebývá tak úplně bezpečno, takže se raději pohybujte ve skupině a taxi volejte přímo z dispečinku a nikoli z ulice.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Vodní park, přístupný jen v noci

A kam vyrazit dál? Určitě do vodního parku Parque de las Aguas, který leží jen kousek severně od Miraflores. Vstupné je deset Solů a otevírá se až ve chvíli, kdy zapadne slunce. Odměnou vám však bude kromě procházky mezi potemnělou zelení i úchvatná laserová show s 3D efektem a vyprávěným příběhem. Promítá se každou hodinu a určitě ji budete chtít vidět více než jednou.

Místo, kde si můžete i zasurfovat

Pláž Playa Makaha je ideální pro koupání a surfování. Z centra Limy tu budete za chvíli a teplota vody je příjemná, i když má okolní vzduch třeba jen 15 °C. Ovšem chcete-li si vyzkoušet oblíbený windsurfing, počítejte s tím, že budete muset pádlovat poměrně daleko od břehu. Vlny jsou však mírné a vhodné pro začátečníky.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *