Pět nejkrásnějších řeckých ostrovů – co vám nabídnou?

Rhodos

Některé z nich určitě znáte, u jiných se podivíte, co v našem žebříčku vůbec dělají. Nevycházíme však jen ze svých zkušeností. Oporou nám byly i odpovědi respondentů nedávno provedeného průzkumu.

Trefíme se do vašeho vkusu, nebo byste raději na tomhle seznamu viděli úplně jiná místa? Dejte nám vědět do komentářů. Slunečné Řecko totiž přitahovalo turisty odjakživa, tak proč si z něj nedopřát opravdu jen to nejlepší?

Naxos

Největší ostrov na Kykladách a ještě donedávna neprávem přehlížený. Je to místo známé těžbou mramoru, krásnými vinicemi a mnoha místy spojenými s uctíváním boha Dionýsa. V poslední době si ho turistické kanceláře začínají všímat čím dál více, ale masový turismus tu naštěstí ještě nenajdete.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rhodos

Čím vás nadchne největší ostrov souostroví Dodekany? Staré město Rhodos, kláštery a přímořská letoviska dokáží umně kombinovat historickou atmosféru s moderním zázemím. Svědčí o tom mimo jiné i město Lindos – aktuálně jedno z nejdůležitějších turistických letovisek v Řecku.

Kréta

V žebříčku popularity se stále drží na první místě. Jejím nejznámějším symbolem je asi Chania s nádherným majákem a přístavem. Populární jsou i archeologická naleziště související s minojskou kulturou. Knossos nebo Fajstos si tak rozhodně nemůžete nechat ujít.

Mykonos

Tenhle krasavec vás naláká zejména na svůj kosmopolitní charakter. Nabídne krásné pláže i kouzlo typických starých řeckých osad. Navštívit lze mnoho krásných domů postavených přímo nad vodou, celou řadu větrných mlýnů (typický prvek Mykonosu) a určitě tu potkáte i vzácné pelikány.

Santorini

Malebný ostrov sopečného původu láká turisty především na pláže pokryté tmavým pískem a velké vinice – a samozřejmě i na vynikající víno. A co tu stojí za to navštívit? Určitě životem tepající Oia a Fira, ovšem míříte-li spíše za historickými atrakcemi, nenechte si ujít ruiny starověkého města Thera. A ke koupání se skvěle hodí zejména bílá a červená pláž.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.