lake-4315932_640

Krásné jezero v Pákistánu s krvavou minulostí

Ačkoli Pákistán rozhodně nepatří mezi nejvyhledávanější destinace českých turistů v rámci letních dovolených, nachází se zde několik krásných míst, které se určitě vyplatí alespoň jednou za život navštívit. Notnou dávku pozornosti si pak bezpochyby zaslouží především nádherné jezero Attabad, které vzniklo teprve v roce 2010 a při této příležitost bohužel zahynulo 20 nevinných lidí.

Sesuv půdy nechal zmizet celou vesnici

Na místě, kde se nyní rozkládá jezero Attabad s tyrkysovou vodou, ještě před deseti lety stála stejnojmenná vesnice. Náhlý sesuv půdy ovšem veškeré pozůstatky civilizace definitivně pohřbil a spolu s nemovitostmi zmizelo také 20 nic netušících obyvatel, dalších šest tisíc lidí si muselo následkem nehody hledat nové bydliště. Katastrofa tehdy pořádně otřásla občany Pákistánu a proto se na místo tragédie nějakou dobu nikdo příliš nehrnul.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jezero vzniklo nepozorovaně, dnes ovšem láká turisty

Sesunuté skály a zemina zahradily cestu řece Munza, která se následně transformovala v nádherné vysokohorské jezero o délce jednadvaceti kilometrů. Když se tato zpráva rozkřikla, úřady v následujících letech znovu vybudovaly příjezdovou cestu a k magickému vodnímu prostranství se začali sjíždět turisté ze všech koutů světa.

Dodnes se na místo vydávají s vidinou zábavných rekreačních aktivit jako například jízdě na loďce nebo skútru. Když se podíváme na fotografie znázorňující tamní krajinu, vlastně se jim ani nemůžeme divit. Kdo by o takový zážitek nestál, že?

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *