Phuket – dopravní spojení, nejzajímavější pláže a další nezbytné turistické informace

Rádi byste vyrazili někam na vlastní pěst a láká vás nějaká ta exotika? Pak bude pro vás thajský ostrov Phuket jako stvořený. Každým rokem sem míří stovky českých turistů a mnohem více zahraničních. A co je na Phuketu tak láká?

Jde o jednu z thajských ostrovních provincií, vyhlášenou nádhernými plážemi západního pobřeží, které jsou otevřeny opravdu všem turistům. Do hlavního města odtud jezdí klimatizované autobusy a využít lze i přímého leteckého spojení. A v neposlední řadě je k dispozici i spousta památek.

Z Phuketu do Bangkoku za hodinu a půl

Ano, přesně tak dlouho to trvá, pokud využijete přímého leteckého spojení. Ovšem několikrát denně vyjíždějí (v pravidelných intervalech) z Phuketu i klimatizované autobusy, v nichž se do metropole Thajska dostanete asi za 12 hodin.

S pevninou je pak Phuket spojen hned dvěma mosty. A pokud byste chtěli využít leteckého spojení i do jiných částí Asie, pak byste měli vědět, že z mezinárodního letiště na Phuketu se dostanete přímo třeba i do Kuala Lumpur, Singapuru, Hong-Kongu apod. Samozřejmě v sezóně sem míří i řada evropských charterových linek.

Jak je to s plážemi na Phuketu

Zatímco v jiných částech Asie jsme zvyklí na to, že řada pláží spadá pod soukromé vlastnictví a vy se na jejich bělostný písek často ani nepodíváte, v Phuketu je to docela jiné. Všechny, ale opravdu úplně všechny pláže jsou veřejné. Na západním pobřeží, kde jsou pláže nejkrásnější (a nejenom tam) si tak svou deku nebo ručník můžete rozložit i před tím nejluxusnějším hotelem, který najdete a nikdo vás odtamtud vyhánět nebude. Jde o příjemnou změnu pro všechny, kteří rádi cestují na vlastní pěst a nechtějí si platit drahý hotel jen proto, aby pro sebe získali pár pochybných výhod. V tomto ohledu je Phuket opravdovým tropickým rájem.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.