Šumavou po stopách seriálu Policie Modrava

Šumava koryto řeky

Také vás fascinuje šumavská příroda a krajina, kterou v televizi každý týden ukazuje oblíbený seriál Policie Modrava? Dnes se tedy vypravíme po stopách tohoto seriálu na Šumavě. Kde se všude díly oblíbené kriminálky natáčeli? Jak se tam dostat?

Kašperské Hory

Středobodem tohoto seriálu a jeho děje je město Kašperské Hory. Tedy ani tak město jako spíš městečko. Malebné a plné historických památek. Dominantou zdejší oblasti je kostel sv. Markéty. Tato gotická stavba pochází ze 14. století a chloubou jí budiž 30 metrů vysoká věž. Ta však byla k budově přistavěna až později. Říká se, že z tohoto místa vede asi 3 km dlouhý tajný tunel, který sloužil obyvatelům jako nástroj k útěku při obležení města. Chodba vedla až na hrad Kašperk. Vy se však vydejte z Kašperských Hor po zelené a udělejte si hezkou procházku. Město však nenabízí jen kostel, ale i renesančně – barokní dům, který je v jistém smyslu slova unikátní. Celý rok je tu totiž k dispozici na výstavě největší skříňový betlém v Česku.

Modrava

Co by to však byly za stopy po seriálu Modrava, kdybychom nezmínili ono místo se stejným názvem. Lze sem dojít pěšky nebo sem jezdí linkový autobus ze Sušice. Ten vede přes Kašperské Hory a Modravu a končí na Kvildě. Lze tedy s tímto autobusem naplánovat i větší výlet. Sama Kvilda totiž láká turisty obecně. Jde totiž o místo, kde je u nás největší zima. Teploty pod nulou tu totiž nejsou raritou ani v letních měsících. Lze tu však vidět hezké roubené stavby, pro tento kraj tak typické. Můžete zde také vidět Hotel Rankl, dříve Polaufův hostinec. Ano správně, zde začíná děj románu V ráji šumavském od Karla Klostermanna.

Srní

Samotná Modrava je bývalá osada významná těžbou dřeva. Navštívit zde můžete například dřevěné muzeum. Pokud se do této osady vydáte autobusem, jedna zastávka vám může být povědomá. Jde o v seriálu mnohokrát zmíněné Srní. Zde navštivte kostel Nejsvětější Trojice. Vede zde také mnoho pěších tras. Například se můžete vydat ke dvorci Antýglu, historické stavbě, kde naleznete restauraci či ubytování.