Přehnali jste to o svátcích? Navštivte muzeum kocoviny

Dnešní tip na zajímavé místo je nejen pro všechny nadšené cestovatele, ale i pro ty, kteří nadšeně slavili svátky či nový rok. Řeč bude totiž o muzeu kocoviny. Kde se nachází a co lze očekávat? To vám dnes řekneme. Pojďme na to!

Nejznámější chorvatské muzeum?

Možná v těchto dnech ano. Toto muzeum, které se nachází v chorvatském hlavním města Záhřebu totiž vyvolalo zájem na celém světě. O jeho fungování referovalo například i CNN. Za celým projektem stojí student Rino Dubović. S přáteli často probírali zkušenosti a příhody s alkoholem. Rino se poté rozhodl podobné tématice zasvětit celém muzeum. Můžete zde nalézt předměty, které při tahu našli opilci nebo si nasadit takzvané pivní brýle, které simulují opilost.

Vedle zábavy i prevence

V záhřebském muzeu se také můžete pobavit nad rozličnými příběhy, které zažili lidé při alkoholových radovánkách. Sami se zde také můžete svěřit se svými příhodami. Mohlo by se však zdát, že tento podnik adoruje opilectví a nadměrnou konzumaci alkoholu. Lidé, kteří za projektem stojí, však tvrdí, že stejně jako vtipným příhodám v opilosti či kocovině, se budou věnovat i prevenci.

Pozitivní reakce

Reakce jsou však zatím dle Duboviće pozitivní. Dle jeho slov ani nejde o žádnou glorifikaci opilství. Spíše jde o rekonstrukci promluv a historek, které se stanou nad sklenkou s přáteli. V budoucnosti však, jak bylo již zmíněno, plánuje muzeum kocoviny připravit více prvků, které se zaobírá prevencí tohoto společenského jevu. Toto muzeum je otevřené od začátku prosince. Nejde však o jediné nevšední muzeum v hlavním městě Chorvatska. Pár let zde funguje například Muzeum zkrachovalých vztahů. Pokud vás tyto nevšední muzea zaujala, proč je nenavštívit společně. Nemusíte se však vydávat na cestu jen kvůli těmto dvěma cílům. Pokud však uděláte zastávku při cestě na letní dovolenou k moři do Chorvatska, určitě se dobře zabavíte.