Piemont

Piemont: To nejsou jen nádherné vodopády, pevnosti a kamzíci

Piemont, to je unikátní místo pro turisty. Může jim nabídnout vysoké horské štíty, ale i zelené louky, vodopády různé pevnosti i stáda ovcí či divoké kamzíky. Právě na tento ráj pro turisty se dnes podíváme zblízka.

Uprostřed Alp

Piemont je kraj na severu Itálie. Ze tří stran je obklopen Alpami, na severu se nachází hranice se Švýcarském a na západě se již ukazuje francouzský department Alpes-de-Haute-Provence. Právě z tohoto důvodu mnoho turistů vyhledá Piemont ještě s jinou destinací, třeba Provence nebo Švýcarskem. Pro vás jako návštěvníka kraje Piemont se nabízí hned několik příležitostí, jak se po zdejší oblasti poohlédnout. Například při cestě z Benátek na vás čekají další velká města. Konkrétně Padova, Verona, Milán a hlavní město oblasti – Turín.

Druhá nejvyšší hora Evropy

No, a protože je tento kraj opravdu pestrý, nemusíte skončit jen u velkých historických měst. V Piemontu se totiž nachází i druhá nejvyšší evropská hora. Jde o Monte Rosa, která se tyčí ve výšce 4634 metrů nad mořem. Ale určitě nejde o jedinou „čtyřtisícovku“. Těch je tu plno. Pramení zde také známá italská řeka Pád nebo lze navštívit horská jezera Lago d´Orta, Lado di Cicerone či Lago Maggiore. Poslední jmenované horské jezero je vůbec největším v této oblasti Piemontu.

Forte di Vinadio

Dále se podíváme na jiné lákadlo Piemontu. Jde o masivní historickou pevnost s názvem Forte di Vinadio. Někdy se používá označení Forte Albertino. Jde o pevnost, která byla vybudovaná Carlem Albertem Savojským v letech 1834 až 1847. A jde o pevnost s opravdu historickým nádechem, která se váže na dějiny italského národa. Tak třeba v roce 1862 zde byla vězněna skupina přívrženců Garibaldiho. Tehdy královská armáda zastavila tažení vzbouřenců, kteří šli ze Sicílie do Říma. cíl měli jediný – svrhnout papeže Pia IX.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *