Lago di garda

Dovolená u Lago di Garda: Užijete si památky i sjezdy na kole

Největší jezero Itálie, perfektní dovolenková destinace, nádherná příroda, a navíc dobrá dostupnost z České republiky, to je Lago di Garda. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou tady, určitě nebudete litovat.

O zábavu je postaráno!

Křišťálově čistá voda v jezeře ke koupání přímo vybízí. V jižní části Lago di Garda je voda teplejší než na hornatém severu. Skvělé pláže najdete v okolí Sirmione a na jihu Lago di Garda zase spoustu zábavních parků a kempů, což uvítají především děti. Poblíž Peschiera del Garda na jihozápadním pobřeží leží ten největší zábavní park Evropy, který pro děti, ale i dospělé má připraveno na 37 atrakcí. Součástí je také Sea Life Aquarium s 5 tisícovkou vodních živočichů. V okolí se nachází ještě další aquaparky, movielandy nebo taky džungle obývaná dinosaury a Horror House. O zábavu je tu zkrátka postaráno víc než dost.

Pro milovníky přírody a sportu

Pokud máte místo koupání a zábavních parků raději přírodu a sport, pak se vydejte na hornatý jih u Lago di Garda. V okolí jezera se nachází mnoha krásných sjezdů v krásné přírodě, takže cyklisté tu budou jako v ráji. Za modlu všech bikerů se považuje průsmyk Tremalzo s nekonečně dlouhým sjezdem po cestě s tunely z 1. světové války. Na hornatém severu si přijdou na své i ti, co milují ferraty a skalní lezení. Vyhlášeným centrem ferrta je totiž okolí městečka Arco, ležící 5 kilometrů od jezera Garda. Městečko Torbole sul Garad je zase vyhlášené windsurfingem.

Lago di garda

Historické skvosty

Ani milovníci historie a památek nebudou u jezera Garda o nic ochuzeni. Podél celého pobřeží se rozprostírá 25 městeček s památkami, hrady i pevnostmi.  Určitě navštivte městečko Sirmione, do kterého se vstupuje přes kamennou bránu a dominuje mu hrad Scaligero ze 13. století.  Vy se tu můžete potulovat středověkými uličkami a nasávat atmosféru dávné historie.  Dalším velmi navštěvovaným místem u jezera Garda je městečko Limone Sul Garda, a jak už název napovídá, jedná se místo proslulé pěstováním citrónů, takže nezapomeňte ochutnat zdejší citrónový likér nebo pravou citrónovou italskou zmrzlinu.

Lago di garda

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *