Bregenz

Navštivte rakouský Bregenz a podívejte se z Pfänderspitze na Bodamské jezero

Rakouský Bregenz se nachází na západě země u hranic se Švýcarskem. Na co může turisty nalákat? Třeba na koupání přímo v centru města, historické památky či přírodu. To však není vše! Pojďme se na toto turisty vyhledávané místo podívat.

Hora Pfänderspitze

Nad Bregenzem můžete spatřit horu Pfänderspitze. Právě ta se nad městem ve výšce 1022 metrů nad mořem tyčí. Pro turisty může sloužit jako jakási přírodní rozhledna. Proto ji také hojně navštěvují. Použít k tomu můžete zdejší lanovku, která vás tam vyveze za pár minut. Dobré je ale podívat se předem na předpověď počasí. Může se totiž stát, že vyjedete nahoru avšak kvůli špatnému počasí nic neuvidíte. Z vrcholku hory pak můžete sledovat Bodamské jezero, hory, jež jej obklopují, nebo městečka v dálce. Lze zde vidět rakouská, ale i švýcarská a německá města.

Koupání

V teplých dnech se někteří možná budou chtít zchladit. V tomto případě pro vás máme dobrou zprávu. Jezero v centru na nábřeží je pro to vysloveně ideální. Hlavně proto, že si místní kvalitu a čistotu vody pečlivě střeží.  Mimo jiné jde i o zdroj pitné vody pro město. Pokud však budete čekat teplou vodu, zklameme vás. Teplota vody se i v letních měsících pohybuje okolo 19 do 23 °C. Za to může hlavně hloubka jezer, která je místy až 250 metrů.

Architektura

Mimo jiné se může Bregenz pyšnit i řadou špičkových staveb, které sbírají architektonická ocenění. O to více je to zajímavé, když si uvědomíme, že Bregenz má jen 29 tisíc obyvatel. Jeden případ za všechny – Dům umění. Zdejší Kunsthaus je vyprojektován architektem Peterem Zumthorem ze Švýcarska. Jde o budovu obloženou skleněnými panely, jejichž povrch je matný. Díky tomu svítí dovnitř jen měkké a rozptýlené světlo. Ideálně se tam tak prohlížejí zdejší exponáty. Přinejmenším stejně zajímavá podívaná se pak naskýtá návštěvníkovi v noci. To se zase budova přes sklo rozsvítí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *