Zanzibar

Pivo na Zanzibaru vás vyjde na 20 korun a další zajímavosti týkající se placení v této zemi

Návštěva Zanzibaru nepatří mezi tradiční kratochvíle obyvatel České republiky, nicméně podívat se do této krásné země rozhodně stojí za to. Pokud už se tam chystáte, není od věci zjistit si informace týkající se peněz. Jednak je třeba znát samotnou měnu a jednak také místa, kde je předraženo. Zapomenout nelze ani na síť bankomatů a ceny. My se na všechny tyto aspekty podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Tanzanský šilink jako hlavní měna

Ptát se, čím platit na Zanzibaručím platit na Zanzibaru? Odpověď je vcelku jasná. Za hlavní platební měnu je považován tanzanský šilink. Co se týká kurzu, tak ten se zhruba pohybuje okolo 100 TZS za jednu českou korunu. Využít je ale tradičně možné také americký dolar, který je i v mnohých dalších zemích považován za univerzální platidlo. Tak jako tak je ideální platit veškeré výdaje v hotovosti, jelikož se takto vyhnete nevýhodným kurzům. A ceny? Jan tak pro přehlednost je uvádíme v následujících řádcích.

  • 0,5 litru piva vyjde v přepočtu na 20 Kč,
  • polévka v levné restauraci začíná na 8 Kč,
  • hlavní jídlo v levnější restauraci začíná na 50 Kč,
  • 1 litr benzínu vyjde na 5 Kč,
  • 0,33 litru Coca ColyCoca Coly stojí 8 Kč,
  • cena za taxislužbu ve městě činí od 50 Kč,
  • cena za taxislužbu mimo město činí od 200 Kč.

Zanzibar

Zanzibar: Foto Pixabay

Pozor na bílé zóny

Právě v nich se vyplatí dávat velký pozor. Turistům tady totiž nabízejí různé zboží za mnohem vyšší ceny, což není zrovna ideální. ZanzibarZanzibar je bohužel těmito bílými zónami vcelku nechvalně proslulý. Pozor si dejte i na smlouvání a nějak se výrazně neostýchejte. Bez problémů se můžete dostat klidně i na polovinu původní ceny, což už zcela jistě stojí za to.

ZanzibarZanzibar: Foto Pixabay

Kde všude jsou směnárny a bankomaty?

Tradičně jsou směnárny situovány na poště, nicméně mnohdy si lze peníze vyměnit také na hotelu či letišti, kde jsou nejdražší. V bankách to kupodivu nedáte. Pohlídat byste si při výměně peněz měli jak kurz, tak i poplatky, jež jsou se samotnou transakcí spjaté. Ideální je měnit z amerických dolarů. Ostatně mnohdy jsou

zájezdy na Zanzibarzájezdy na Zanzibar charakteristické tím, že si člověk mění právě dolary. Výběr z bankomatů příliš doporučován není, jelikož tady existuje vyšší riziko přepadení.

Zdroj info: https://www.cklub.cz/pruvodce/zanzibar/mena-na-zanzibaru

Zanzibar: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *