Plavba na zaoceánské lodi může být nezapomenutelnou dovolenou, ale také noční můrou

Sice teprve začal nový rok, respektive jeho druhý měsíc, ale hodně lidí se již na svou letní dovolenou. A pochopitelně i spřádají plány, kam se letos vypraví. Asi by to chtělo něco nevšedního – v Turecku jste byli, v Egyptě také a Chorvatsko znáte jako své boty. Co takhle tentokrát vyrazit na plavbu lodí po oceáně?

Hurá na moře

Jestliže si bez hor neumíte představit trávení volného času ve dnech své dovolené, tak na plavbu lodí raději zapomeňte. Pokud ale milujete romantiku a luxus, je to něco právě pro vás. Během týdenního pobytu na zaoceánské lodi toho můžete hodně uvidět. Většinou se pluje od města k městu a dovolená je tedy koncipovaná jako poznávací zájezd. O nové zážitky tedy není nouze.

Vybavení lodí

Aby se cestující na lodi neukousali nudou, mají většinou k dispozici sportovně-rekreační zařízení. Mohou se koupat v bazéně či vířivce, navštívit fitness centrum. Toto bývá v ceně pobytu. Pro děti i dospělé jsou připravené animační programy, děti mohou trávit čas v dětském klubu. Postaráno je i o večerní zábavu. Nechybí divadlo ani živá hudba, při které je možné tančit až do pozdních nočních hodin.

Kolesový parník. Foto: Pixabay

V ceně je plná penze a řada volných vstupů

Protože na lodi si pochopitelně sám vařit nikdo nebude, je k dispozici plná penze se třemi jídly denně. Pokud by vám to bylo málo, na lodi bývají otevřené restaurace a bary, kde se lze dosytit i popít – za to si ale už zaplatíte. Některé lodi nabízejí i možnost se vyžít při tenise, basketbalu, aerobiku nebo minigolfu. Kdo touží po duševní stravě, dá nejspíš přednost internetové kavárně, kinu či lodní knihovně.

Mořská nemoc a strach z hloubek

Jestliže trpíte cestovatelskou kinetózou, je možné, že vás na lodi sklátí mořská nemoc. Ta většinou vzniká jako důsledek nerovnováhy mezi vnímáním pohybu zrakem a rovnovážným ústrojím v uchu. Často na ni trpí děti, ženy a osoby s častými migrénami. Na mořskou nemoc pomáhá buď se na loď vůbec nenalodit, nebo užívat Kinedryl. Pomáhá také na lodi pohybovat v části, kde to nejméně houpá, to je v jejím středu a co nejblíže k hladině.

Ještě horší než mořská nemoc je ale strach z mořských hlubin. Pro tyto osoby je plavba na lodi noční můrou. Než tedy budete vybírat letošní dovolenou, je třeba zvážit, jestli nepatříte mezi takto postiženého jedince. Pak byste z dovolené moc radost neměli.

Zdroj: Invia.cz

Zaoceánská loď. Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.