Aprica

Počasí Aprica: Vánoce se v tomto středisku jistě vyplatí

Lyžování v Itálii je pro mnohé z nás už jakousi samozřejmostí. Pokud se chcete na svahu opalovat, pak se jedná o optimální zemi pro realizaci zimních radovánek. Mezi velmi oblíbená zimní centra zde patří především městečko v Lombardii s názvem Aprica. Umístěno je západním směrem od slavného zimního centra Passo Tonale. K založení této obce došlo až v roce 1848, takže se jedná o relativně mladé lyžařské středisko. První vlek byl spuštěn dokonce až v roce 1942! Podívejme se tedy na možnosti trávení volného času při zimní dovolené právě zde.

Italský způsob lyžování

V současnosti představuje Aprica vysoce moderní italské městečko, které přesně charakterizuje mstní styl života. Spousty sluníčka v kombinaci s vynikajícím aprés ski a krásně upravené pisty. Lyžovat navíc budete moci přímo z postele. Prostě vstanete a obujete si lyže, případně snowboard. Infrastruktura střediska je zkrátka nadupaná a najdete tady všechno, co můžete od moderního zimního centra očekávat.

Spousty kilometrů sjezdovek

Aprica slibuje dlouhé kilometry precizně upravených sjezdových tras. Najdeme zde celkem 50 kilometrů sjezdovek, které jsou rozloženy do celkem 22 pist. Vybrat si mohou jak velmi nároční lyžaři a snowboardisté, tak i úplní začátečníci. V minulosti dokonce došlo k rozšíření tohoto střediska o nové sedačkové lanovky Baradello 2000. Ve výšce 1800 metrů nad mořem je navíc položen skvěle vybavený snowpark. Právě tady si mohou užívat lidé, kteří chtějí nadstandardní zábavu na sněhu v podobě překážek.

Bruslení- proč ne?

Lyžování je možné i na severních svazích, kde se nachází hned několik sněhových děl, která zajišťují celosezónní provoz. Často zde turisté vydrží až do dubna, mnohdy i května. Vyrazit mohou i na stopy upravované pro běžkaře. Výbornou volbou je i bruslení, které si tady také budete moci vyzkoušet. Nachází se zde i veřejný bazén.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *