Ritten

Ritten: Skvělé lyžování v Itálii

Uvažujete již vážně o zimní dovolené? Je nejvyšší čas! Výbornou volbou pro letošní rok bude zcela jistě slunná Itálie. Mapa Itálie dokáže nabídnout velké množství nejrůznějších zajímavých zimních středisek. Jestliže ovšem nechcete trávit čas v některé velkovýrobně lyžařů a snowboardistů, volte malé středisko schopné nabídnout doslova lyžařský ráj na zemi. Je jím například italský Ritten. Právě na něj se soustředíme podrobněji v následujících řádcích.

Pohoda v jižním Tyrolsku

V Sarntalských Alpách v jižním Tyrolsku se nachází malé středisko mezi třemi horskými masivy, jimiž jsou Talfer, Sarntaler a Eisack. Velkou výhodou tohoto zimního centra je poměrně slušná nadmořská výška oscilující mezi 1000 až 1300 metry nad mořem. Slunná terasa Ritten dokáže nabídnout nejen teplo a spousty krásných dnů, ale i nádhernou přírodu a čistý vzduch. Samotná lanovka Rittner Horn vás dopraví na stejnojmenný vrchol do výšky 2 270 m. Odtud se budete moci spouštět pistami dolů a užívat si rychlosti a sluníčka.

Malinkaté středisko se svým kouzlem

Ač se Ritten nachází v centru veškerého dění této části Alp, tak stejně není nijak velkým a zprofanovaným střediskem. Vždyť je zde k dispozici pouhých 15 kilometrů sjezdovek. Celkem 6 km tvoří modrá trasa, dalších 6 červená a zbylé 3 připadají modré. Užívat si budete moci třeba skvělého sjezdu z Oberes Horn do Pemmern o délce 7 km a převýšení 720m. Pokud chcete spíše padák, pak je jím sjezdovka vedoucí ze Schwarzseespitze do Schön Alpe s délkou 2km a převýšením 300m.

Ráj nejen pro lyžaře…

Že lyže a prkno příliš nemusíte? Nestrachujte se! I Výhledy z vrcholku Rittner Horn jsou kouzelné. Vydat se sem můžete jak lanovkou, tak i na skialpech. Typické je toto středisko i přítomností celkem 400 m dlouhé rychlobruslařské dráhy, kde budete moci při troše štěstí také vyzkoušet své dovednosti.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *