Les Menuires

Lyžování ve Francii: Vyrazte před sezonou do nejznámějších středisek

Precizně upravené široké sjezdovky a svahy zalité sluncem. Přesně takto je možné charakterizovat užívání si zimních sportů ve Francii. Země galského kohouta dokáže nabídnout všem milovníkům zimních sportů doslova ráj. Není se čemu divit! Francouzské Alpy disponují dostatečným množstvím sněhu od začátku prosince až do konce dubna. Jezdí se na sjezdovkách s převýšením klidně i 2000 metrů. Ubytování zajišťují zejména chalety, přičemž spousta apartmánů je situována hned na sjezdovkách. Lyžování ve Francii je tímto typické. Stačí se jen obout a jet.

Tignes

Moderní sjezdařské dálnice v Les Menuires

Ve střední pasáži údolí Vallée de Belleville ve slavné lyžařské oblasti Trois Vallées se nachází středisko Les Menuires. Užívat si zde budete moci na celkem 160 km sjezdovek. Pro vyznavače bílé stopy je určeno 28 strojově upravovaných stop. Jakousi přepravní dominantou tohoto zimního centra je moderní osmimístná kabinová lanovka nacházející se v Saint Martin de Belleville. Své dovednosti budete moci ukázat i ve snowparku Les Boyes vybaveným quarterpipe, tables, halfpipe a dráhou pro boardercross. Nelyžujete? Nevadí, snowtubingová či sáňkařská dráha jsou vám plně k dispozici.

Les 2 Alpes

Les 2 Alpes nabízí lyžování ve výšce 3568 m n. m.

Pro lyžování Francie nabízí i střediska, která jsou položená skutečně vysoko. Příkladem budiž slavné Les 2 Alpes. Právě jemu dominuje vrchol Pic de la Meije sahající až do výšky 3983 m n. m. Odměnou za vaši návštěvu bude 225 kilometrů sjezdovek různé obtížnosti. Upozornit bychom měli především na skvělé podmínky pro freeride. Perfektní volné plochy posypané přírodním sněhem se nachází v oblasti La Grave.

Val Thorens

A co další střediska?

Z ostatních zimních center musíme upozornit zejména na Tignes. Vyvézt se zde můžete slavnou lanovkou Funiculaire až do nadmořské výšky 3030 m n.m. Následně vyrazíte další lanovkou na ledovec Grande Motte. Výbornou volbou je i Val Thorens. Mimo skvělých sjezdovek se tady nachází i 6 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *