Počasí o víkendu před Mikulášem: Někde se nejspíše dočkáme sněhových vloček

Sněžení

Prosinec je tady a sním také první víkend, který se už určitě částečně ponese v duchu Mikuláše. Ten přijde se svou družinou v pondělí. Po cestě se určitě bude muset dostatečně zahřívat, jinak mu bude zima. O víkendu tomu pochopitelně nebude jinak a setkat se můžeme i se sněhovými vločkami. Co nás tedy od pátku čeká? Nic moc překvapivého, ale přesto se vyplatí na takovéto počasí připravit.

Zatažený pátek s mrznoucími srážkami

Předpověď na pátek je poměrně pozoruhodná, Zpočátku by mělo být polojasno a setkat bychom se měli ojediněle s mlhami mrazem. Vždy noční teploty budou ryze pod nulou, a to od -1 do -5 °C. Ráno bude ještě mrznout a přes den se teploty vyšplhají až na +3 °C. Vát by měl mírný severovýchodní až východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. Jinak se objeví místy sněžení nebo mrznoucí mrholení.

SněženíFoto: Pixabay

V sobotu budou padat vločky v polohách nad 400 m

Sobotní ráz počasí se od toho pátečního nijak výrazně lišit nebude, nicméně postupně by měly přijít srážky v podobě deště, deště se sněhem nebo sněžením. Vločky budou padat v polohách nad 400 metrů nad mořem.Přes den ale bude sníh odtávat. Teploty totiž vystoupají až na 4 stupně nad nulou. Vítr bude vát stejný jako v pátek.  

V neděli se hranice sněžení posune výš

V neděli lze očekávat mrznoucí srážky, nicméně sněžení pouze od nadmořské výšky 500 metrů nad mořem, později až od 800 metrů. Teploty přes den budou vyšší, a to od 3 do 7 °C. Vát by měla ale poněkud silnější vítr, a to z jihovýchodu a východu o síle 4 až 8 m/s. V nárazech může dosáhnout až okolo 15 m/s. Postupně ale bude slábnout. Prosinec už je tady a teploty zkrátka půjdou dolů. Uvidíme, zdali se na Štědrý den podaří nějaký ten sníh.

Zdroje info: chmi.cz, meteocentrum.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.