Pyramidy

Počasí v Egyptě v průběhu roku: Jak je na tom konec října?

Egypt je zemí, která je evropskými turisty včetně Čechů velmi oblíbená. Není se čemu divit, jelikož se sem dá vyrazit prakticky kdykoli v průběhu celého roku. Pokud uvažujete, že byste se do některého z letovisek typu Hurghady či Sharm El Sheikhu a jiných vyrazili, jste na správném místě. V následujících řádcích se na počasí v průběhu roku v této zemi zaměříme mnohem podrobněji.

Egypt

Pouze tři roční období jako lákavá realita

Kde se vlastně Egypt z hlediska podnebí nachází? Severní Afrika spadá do subtropického pásma, což se samozřejmě logicky projevuje i na charakteru počasí, které je suché pouštní s velmi mírnou zimou a horkým létem. Horké a tuhé klima fakticky panuje ve všech oblastech po celý rok. Tedy mimo deltu Nilu a středomořské oblasti. Co se týká ročních období, pak jsou pouze tři. Zima trvá zhruba od poloviny listopadu do poloviny března. Od této doby do poloviny července trvá takzvané první léto. To druhé panuje po zbytek roku, tedy opět do poloviny listopadu. Nyní tedy spěje ke svému konci.

Optimální doba pro odlet do Egypta

Aktuálně panuje v Egyptě velmi příjemné klima, a tak se rozhodně vyplatí vyrazit. Průměrné teploty se v tomto období pohybují okolo 25 °C. Teplota vody je poněkud nižší, nicméně stále příjemná ke koupání. Budete-li cestovat až do oblastí Horního Egypta, nejspíše se setkáte s velmi vysokými teplotami, a to klidně i okolo 40 °C ve dne a 22 °C v noci. V každém případě je začátek egyptské zimy ideální pro návštěvu různých archeologických lokalit typu Údolí králů a podobně.

Káhira

Pro Egypt charakteristický chamsín

V Egyptě vane také tradiční vítr označovaný jako chamsín. Nejvíce se s ním setkáte na počátku letního období. U Rudého moře ale může být někdy chamsín i vcelku mrazivý. Nyní by vás ale nic takového potkat nemělo.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *