Podnebí se mění – kdy se z ČR stane země velbloudů a banánů?

Změny podnebí: Čím vyšší teploty lze během léta naměřit, tím více se oči lidí obrací k takzvanému globálnímu oteplování, k němuž se váže ještě celá řada dalších jevů. Velbloudi potulující se ve městech nebo v Beskydech místo medvědů a vlků? To může být již brzy realita, pokud se malebná česká postupně změní v poušť?

Nedostatek vody, ale i plýtvání s ní nebo špatné hospodaření s vodou – to všechno jsou současné problémy, které stále více zasahují do naší krajiny i našich životů. A existuje celá řada značek, které se na tuto problematiku snaží upozornit.

Průvode velbloudů prošel Prahou i Ostravou

U příležitosti Mezinárodního dne boje proti suchu a rozšiřování pouští proto známý pivovar Radegast, který se v podobných akcích realizuje již dlouhodobě, uskutečnil průvod velbloudů v Praze a v Ostravě. „Velbloudi, kteří jsou symbolem sucha a pouští, spolu s námi upozorňovali na to, že zadržování vody v krajině a péče o vodní zdroje jsou nesmírně důležité aktivity. Pokud se do toho všichni pořádně nepustíme, tak se budeme s velbloudy možná setkávat nejen v průvodech,“ vysvětluje Josef Jalůvka, manažer značky Radegast.

Foto: Protext

Radegast pomáhá krajině

V péči o veřejnou zeleň se například tato značka snaží pomoci prostřednictvím speciálních zavlažovacích vaků pro stromy. Díky nim stromy překonají sušší období a zároveň se tak uspoří voda. Zavlažovací vaky uvolňují vodu do půdy postupně a každý vak pojme několik desítek litrů vody.

„Právě takové zavlažovací vaky Radegast poskytne zdarma nejsušším obcím v Česku. Pomoci může každý. Stačí si dát od 17. do 26. června pivo Radegast v hospodě nebo si ho koupit domů v lahvi či plechovce a vložit vyfocenou účtenku na náš web www.radegast.cz. Čím více účtenek dorazí, tím více zavlažovacích vaků Radegast nakoupí,“ doplňuje Josef Jalůvka.

Zdroj: Budou se jednou v Beskydech toulat velbloudi? „Boj o vodu“ pokračuje | Protext – PR služby ČTK, https://www.prazdroj.cz/budou-se-jednou-v-beskydech-toulat-velbloudi-boj-o-vodu-pokracuje

Náhledové foto: Protext

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.