Podzimní exotika: Máme pro vás 3 tipy

Srí Lanka

Nebyli jste v létě na žádné dovolené nebo byste si dali ještě jednu porci cestování? Ať už jste v jakékoli situaci, rozhodně není třeba nad ničím váhat. Hodláte-li investovat i poněkud vyšší částky, nebojte se i vzdálenějších destinací. Pokud vás aktuálně žádné atraktivní cíle nenapadají, jste na správném místě. V následujících řádcích vám dáme celkem 3 tipy na skvělé destinace, které vám dopřejí dokonalou podzimní exotiku.

Mystická a pohodou naplněná Srí Lanka

Láká vás jihovýchodní Asie? Není se čemu divit. Jedná se o kout planety, který je charakteristický spoustou tradic a také spoustou kouzelných národních parků. Srí Lanka je sice poměrně chudá, nicméně pohledy na čajové plantáže či menší rybářské vesničky vám učarují. Vynikající jsou také večery při sledování tradičního místního tance. Atmosféra tady panuje opravdu jedinečná.

Srí Lanka

Pozdní podzim na kouzelném Zanzibaru

Chcete-li spatřit kouzelné resorty vyznačující se tradičními bílými plážemi, vydejte se na Zanzibar. Tento exotický ostrov omývají vody teplého Indického oceánu a koupat se tady pohodlně dá v období od konce října. V listopadu a prosinci se teploty pohybují kolem příjemné třicítky a o sluncem prosycené chvíle není nouze. Na pláži strávíte pohodový relax. Když vás to nebude bavit, vydáte se třeba na safari do Tanzánie.

Zanzibar

Zájezd, v němž je i cena automobilu

Milujete nezávislost? Pak není nic jednoduššího než vyrazit autem. Není ovšem zapotřebí plánovat žádné velké cestování. Vyrazíte na Madeiru, půjčíte si auto, které bude v ceně zájezdu, a můžete se jet kochat okolní zelenou krajinou. Teploty se aktuálně na podzim pohybují v rozmezí od 20 do 23 stupňů Celsia. Na koupání už je to pouze pro otužilejší jedince, nicméně pro poznávání okolí neexistuje nic lepšího.

A ještě poslední věc! Nezapomeňte na pojištění. Stačí navštívit portál a ervpojistovna.cz a jistě si vyberete tu správnou variantu.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.