Podzimní víkendy? Zde je pár tipů na výlet!

Bruggy

Podzim není nejteplejším ročním obdobím, ale i přes sychravé dny této etapy roku si jej lze užít. Naskýtá se nám mnoho možností, jak volný čas právě na podzim využít. My přicházíme také s pár nápady. Oblíbené jsou prodloužené nebo obyčejné víkendy, během nichž lze navštívit více turistických míst a prožít volný čas několika způsoby. Právě na takové destinace se podíváme.

Klagenfurt: Jedna z rakouských jezerních destinací

Abychom si správně představili Klagenfurt, je určitě potřeba dodat, že jde o rakouské město, které svou polohou i důležitostí hraje roli srdce Korutan – historické i spolkové země Rakouska. Toto místo je také oblastí, kde se střetávají středoevropský vliv s tím středomořským. Český název města je Celovec a hlavní „atrakcí“ je zde jezero Wörthersee. V podzimní roční etapě je ideálním turistickým cílem. Kolem něj lze provozovat jízdu na kole, bruslích. Lze zde běhat nebo se jen tak vydávat na procházky. Pro cyklisty zde je asi 120 km tras, pro všechny turisty pak mnohá koupaliště i teplé prameny. Pluje zde výletní loď. Konkrétně po kanálu Landenkanal, který spojuje město a jezer. Pluje každé dvě hodiny, a tak by neměl být problém naplánovat si i takový výlet. Ve městě pak můžete narazit na kostel sv. Jiljí, z jehož věže se turistům naskýtá krásná, 91 metrů vysoká vyhlídka. S dětmi poté můžete zajít do parku Minimundus, tedy park zmenšenin známých architektonických památek zemí z celého světa. Vstup je okolo 13 eur, pro děti pak 8 eur. Cesta sem je vcelku jednoduchá. Nejlépe uděláte, když pojedete přes Brno a poté po rakouské A2. Cesta trvá asi 6 hodin.

Minimundus

Oblast kolem Áry

Dalším tipem je Ára. Tedy krajina podél této německé řeky. Právě tato oblast vybízí i k jiému druhu turistiky. Poznávejte tedy Áru i díky vinařství. Mnoho tras vede přes vinice. Z tohoto kraje pochází také známé odrůdy jako je Spätburgunder. Toto červené víno při pěstování bere sílu i z mikroklimatu v této oblasti. Jsou zde totiž i minerální prameny a můžete se v nich dkonce okoupat. Například v Bad Neurath. Nejvíce se zde pěstují červené odrůdy pozdního burgundského a modrého Portugala. Podzim je zde opravdu krásný. Město pořádá své vinné slavnosti s průvody, ohňostrojem a různými trhy. Navíc dostat se sem není nikterak složité. Například z Prahy přes Plzeň jste v Alternahru asi za 6 hodin. Pojedete přes Frankfurt a Bonn.

Festival Kooket, Bruggy

Posledním zmíněným tipem na víkend v podzimním času budou Bruggy. Konkrétně tamní festival Kooket. Pro všechny milovníky gastronomie bude určitě tento gurmánský počin vítaným zpestřením. Samotné historické jádro tohoto města v Belgii nabízí krásnou podívanou. Centrum je totiž propleteno množstvím malebných úzkých uliček. Samotný festival kulinářských specialit Kooket je známý hlavně nabídkou specialit i osobností, jako jsou například michelinští kuchaři. Navíc vstupné je zde zdarma. Ceny jídel se pohybují okolo 3 – 14 eur. Vedle pokrmů zde můžete ochutnat i typické belgické pivo, čokoládu, vafle nebo hranolky. Doprava je zde sice delší, avšak ani sem není složitá. Jezdí se sem přes Německo. Můžete využít i autobusovou dopravu, která většinou nabízí spoje přes Norimberk, Kolín, Bonn a Brusel.